Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, açılışına katılım sağladığı 14. Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı IBAKTECH Fuarı'nda Fuar Dergisi mikrofonlarımıza özel açıklamalarda bulundu.

Alanında dünyanın ikinci, Avrasya'nın en büyüğü unvanına sahip uluslararası IBAKTECH Fuarı, 24-27 Nisan tarihleri arasında unlu mamul endüstrisi, çikolata- dondurma- tatlı üreticileri ve HORECA sektörü profesyonellerini 14. kez bir araya getirmek üzere yoğun katılım ile kapılarını açtı.

Düzenlenen fuarın açılışında FEDIMA- Avrupa Fırıncılık, Şekerleme ve Pastacılık Sektörlerine Yönelik Malzeme Üreticileri ve Tedarikçileri Federasyonu Başkanı Thomas Lesaffre, Uluslararası Fırıncılar ve Şekerlemeciler Birliği  Başkanı Dominique Anract, GIDABİL(Gıda Bileşenleri ve Geliştiricileri Sanayicileri Derneği) Başkanı Dr. Mehmet Çetin Duruk, MESSE STUTTGART Başkanı  Stefan Lohnert , Bernhard Müller , Bernd Authenrieth  ve Messe Stuttgart Türkiye Genel Müdürü Sn Ufuk Altıntop, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı yer aldı.

Gerçekleşen fuarın açılışına katılım sağlayarak stantları gezen Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, fuar hakkında açıklamalarda bulundu. Fırıncılar Federasyonu olarak fuarların büyük önem arz ettiğini belirten Balcı, “Türkiye’de gıda sektöründe düzenlenen en büyük fuardayız. Katılımcı sayısına bakıldığında, firma sayısına bakıldığında 2 yılda bir düzenlenen bu fuar bu sene e30 bin metrekarelik bir alana sahip. Fuara geçen sene 80 bin kişilik büyük bir ziyaretçi kitlesi olmuş. Bu sene daha fazlası bekleniyor. 115 ülkeden de katılım sağlanmış olacak. Fuarın büyüklüğünü de bu rakamlardan görmüş oluyoruz. Türkiye fırıncılar federasyonu olarak fuarlar bizim vazgeçilmezimiz. Esnafımız kendini yenileyeceği zaman özellikle sürekli 24 saat açık olan işletmelerimizde firma sahiplerimizin tek tek gezmesi mümkün değil. Ancak bu fuarda her dakika yeni bir yeniliği görüyor ve ihtiyacı olan ürünü alabiliyor. Kendisini yenileyebiliyor. Kendini yenileyerek halkımıza daha iyi hizmet veriyor. Tüm oda başkanlarımızla birlikte, yöneticilerimizle birlikte fuarda yerimiz aldık. Diğer fırıncı esnafımızla birlikte bu 90 bin ziyaretçi açısından gelip ziyaret etmekte. Bugün 1. Gününde Bendevi Palandöken de bizimle birlikteydi. Bu akşam Dünya fırıncılar federasyonu Başkanı fuar için ülkemize gelecek. Yarın onunla fuarı ziyaret etmiş olacağız. Mutlaka yabancı ziyaretçilerimiz olacak. Bu da ülkemiz açısından büyük önem arz ediyor. 115 ülkeden de ziyaretçimizin gelmesi ciddi bir rakam oluşacak. Her geçen gün sektördeki makine ihracatımız daha da artıyor artmaya da devam edecek” ifadelerini kullandı.

Teknik Tekstiller ve Nonwoven Sektörünün Global Buluşma Noktası: HIGHTEX 2024 Teknik Tekstiller ve Nonwoven Sektörünün Global Buluşma Noktası: HIGHTEX 2024