Türksat 6A uydusu, 50 derece doğuda antenlerini açtı Türksat 6A uydusu, 50 derece doğuda antenlerini açtı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yaptığı açıklamada, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin sonuçlarını değerlendirerek, "Ekonomide atılacak çok adım, yapılacak çok iş var, tüm gücümüzle enflasyonla mücadeleye odaklanmalıyız." dedi.

Hisarcıklıoğlu, seçimlerin ardından ülkede 4 yıllık seçimsiz bir dönemin başladığını vurgulayarak, "Ekonomide atılacak çok adım, yapılacak çok iş var, tüm gücümüzle enflasyonla mücadeleye odaklanmalıyız. Enflasyonla mücadele, para ve maliye politikası eş güdümünde daha başarılı olacaktır. Fiyat istikrarı ve finansal istikrar ile öngörülebilirlik güçlenecektir." şeklinde konuştu.

Ülkenin üretim gücünün korunması ve firmaların sürdürülebilirliğinin zarar görmemesinin önemine de değinen Hisarcıklıoğlu, yapısal reformlar konusunda etkin ve kararlı adımlar atılması gerektiğini belirtti.

Ayrıca, beklenen reform alanlarına da dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, mesleki eğitim, istihdam politikaları, vergi reformu, yargının operasyonel etkinliğinin artırılması gibi konularda adımların atılması gerektiğini vurguladı.

Hisarcıklıoğlu, açıklamasının sonunda, siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak milletin kararına saygı duyulması gerektiğini ve ülkenin daha huzurlu, mutlu ve müreffeh bir geleceği için iş dünyası olarak daha fazla üretim, yatırım, istihdam ve ihracat için çalışacaklarını ifade etti.

Editör: Sude Yılmaz