ASRİAD Başkanı Cemil Yıldız, ''Türkiye Yüzyılı çağrısını destekliyoruz ve çalışmalarımıza bu yönde devam ediyoruz'' ASRİAD Başkanı Cemil Yıldız, ''Türkiye Yüzyılı çağrısını destekliyoruz ve çalışmalarımıza bu yönde devam ediyoruz''

İMMİB Genel Sekreteri S. Armağan Vurdu, İDDMİB tarafından düzenlenen ödül töreninde yaptığı açıklamada, geceyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Vurdu, ''Bugün Demir ve demir dışı metaller sektörümüzde başarılı ihracatçılarımızın başarılarını taçlandırmak vesilesiyle bir araya geldik. 24 kategoride ödüllerimizi verdik. Ayrıca İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları'nda metal kategorisindeki ödüllerimizi de takdim etme fırsatı bulduk. Metal Sanayi, biliyorsunuz, tüm ülkeler için son derece önemli bir sektör. Biz de Türkiye'nin ihracatının bu alanda %6'sını teşkil ediyoruz; dünyada da önemli oyunculardan bir tanesi. Sektörümüz geçen yılı 12.7 milyar dolarlık bir ihracat rakamıyla kapatmıştı. Bu sene de aynı performansı sergileyip hatta bunun da üzerine çıkma gayreti içerisinde olacağız. Bu amaçla da tüm dünyadaki faaliyetlerimizi, fuarlarımızı, ticaret heyetlerimizi, alım heyetlerimizi devam ettireceğiz. Urge faaliyetlerimizi de devam ettireceğiz. Bu şekilde önümüzdeki yılda inşallah ihracatçılarımızın başarılarını birlikte kutlayacağız." şeklinde açıklamalarda bulundu.