Türk Eximbank, ING ile 115 milyon avroluk kaynağı, The Islamic Corporation for the Insurance of Investment and Export Credit (ICIEC) sigortası altında sağladı. Bu, toplam 5 yıl vadeli bir fonlama anlaşması olarak imzalandı. Türk Eximbank'ın açıklamasına göre, ICIEC sigortası altında yapılan bu anlaşma, Türk ihracatçılarının yatırım ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik destek sağlayacak.

Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, Türk Eximbank ve İslam Kalkınma Bankası grubu arasındaki işbirliğinin devam ettiğini belirtti. Güney, ING ve ICIEC ile yapılan anlaşmanın Türk ihracatçıların finansman ihtiyacına ve Türkiye ekonomisine destek sağladığını vurguladı.

ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz ise ihracatçıların finansman ihtiyacına yönelik desteklerini sürdürerek Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı önceliklendirdiklerini ifade etti. Gökgöz, ihracatçıların büyümesine katkı sağlamak ve Türkiye ihracatını desteklemek için çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

Nail Olpak: “İşimiz, gücümüzü dünyaya taşımak” parolasıyla, dünyanın dört bir yanında, ‘’gönüllü olarak’’ çalışıyoruz Nail Olpak: “İşimiz, gücümüzü dünyaya taşımak” parolasıyla, dünyanın dört bir yanında, ‘’gönüllü olarak’’ çalışıyoruz

ICIEC Üst Yöneticisi (CEO) Oussama Kaissi ise bu anlaşmanın, ICIEC üyesi ülkelerin ihracat kapasitelerini artırarak ekonomik büyümeyi teşvik etme taahhüdünü gösterdiğini belirtti. Kaissi, paydaşlarının İslami finans çözümlerinden yararlanma konusundaki kararlılığını yansıttığını sözlerine ekledi.