Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, mayısta yıllık dış ticaret açığı ve cari açıkta tekrar düşüş beklediklerini açıkladı Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, mayısta yıllık dış ticaret açığı ve cari açıkta tekrar düşüş beklediklerini açıkladı

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye'nin dış ticaretini her geçen gün daha ileriye taşıma kararlılığını ihracata dayalı büyüme stratejileriyle sürdürdüklerini açıkladı.

Ticaret Bakanı Bolat, mart ayına ilişkin dış ticaret verilerini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla değerlendirdi. İhracat odaklı büyüme stratejileriyle Türkiye'nin dış ticaretini her geçen gün daha ileriye taşıma kararlılığını vurgulayan Bolat, şu ifadeleri kullandı:

"Ayrıca, cari açıktaki azalmanın süregelen eğrisini ve hatta cari açığın gelecekte tamamen kapanmasıyla Türkiye'yi ihracat fazlası veren bir ülke konumuna yükseltmek için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Ticaret Bakanlığı olarak, Orta Vadeli Programın tüm hedeflerini aşarak ihracatımızı sürdürülebilir şekilde artırmaya ve böylece halkımızın refahını her geçen gün daha da yükseltmeye kararlıyız."