EVSİD Kurucu Başkanı Burak Önder, "Küresel ve Bölgesel Krizlere Rağmen İhracatta Büyümeyi Sürdüreceğiz" EVSİD Kurucu Başkanı Burak Önder, "Küresel ve Bölgesel Krizlere Rağmen İhracatta Büyümeyi Sürdüreceğiz"

T.C. Ticaret Bakanlığı 2024 Yılı 'Alım Heyeti Destekleri Listesi'ni açıkladı. ITM 2024 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ile HIGHTEX 2024 Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı listede yer aldı.

I T M2024 1

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Teknik Fuarcılık A.Ş. ortaklığı, Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği (TEMSAD) iş birliğiyle düzenlenecek olan ITM 2024 Fuarı; 4-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde ziyaretçilerine kapılarını açacak. Alanında dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan ITM 2024 Fuarı; tekstil teknoloji liderlerini 5 gün boyunca İstanbul'da ağırlayacak. Küresel çapta sektör yatırımcıları ve profesyonel ziyaretçiler ise; en yeni teknolojileri yakından görmek için ITM 2024 Fuarı'na akın edecek.

120.000 m2'lik bir alan ve toplam 13 salonda düzenlenecek ITM 2024 Fuarı ile HIGHTEX 2024 Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı; T.C. Ticaret Bakanlığı'nın 'Alım Heyeti Destekleri Listesi'nde yerini aldı.

I T M2024

Bu kapsamda ITM ve HIGHTEX 2024 Fuarları; Bangladeş, Cezayir, Endonezya, Etiyopya, Fas, Hindistan, Malezya, Meksika, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Peru, Polonya, Sırbistan, Tunus, Türkmenistan, Venezuela, Vietnam başta olmak üzere birçok ülkeden alım heyetlerini ağırlayacak. Bu ülkelerden gelecek alım heyetleri, dokumadan örmeye, elyaftan ipliğe, denimden teknik tekstillere, boyadan baskı ve terbiyeye tekstil sektörünün tüm alanlarındaki üreticilerle görüşmeler yapabilecek.