Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Adana Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ederek, Adana'nın Türkiye'nin üretim gücünü temsil ettiğini vurguladı.

Bakan Kacır, Adana'da gerçekleştirilen yatırımlar ve devlet destekleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca, bakanlık olarak planlı sanayi alanlarını genişletmek ve yüksek teknoloji üretme yeteneğini artırmak gibi stratejik hedeflerinin olduğunu belirtti.

Bakan Kacır ve Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, A OSB'ye ziyarette bulunurken, Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Başkan Vekili Ömer Kaya, yönetim kurulu üyesi Yusuf Kara, denetim kurulu üyeleri Mustafa Fidan ve Ergin Turan ile Bölge Müdürü Ersin Akpınar tarafından ağırlandı.

Bakan Kacır ve Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, A OSB'yi ziyaret ettikten sonra Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Başkan Vekili Ömer Kaya, yönetim kurulu üyesi Yusuf Kara, denetim kurulu üyeleri Mustafa Fidan ve Ergin Turan ile Bölge Müdürü Ersin Akpınar tarafından karşılandı. Daha sonra, AK Parti Adana Milletvekilleri Abdullah Doğru ve Faruk Aytek, oda başkanları, kamu kurumlarının temsilcileri ve sanayicilerin katılımıyla AOSB Seyhan Salonu'nda düzenlenen istişare toplantısına katıldılar. Bakan Kacır, burada yaptığı konuşmada, Adana'nın Türkiye'nin üreten gücü olduğunu ve son 22 yılda Türk sanayisinde öncü bir rol oynadığını vurgulayarak, kentin gücüne güç katmak için desteklerinin süreceğini belirtti. Bakan Kacır ayrıca, bakanlığının stratejik hedeflerinden birinin planlı sanayi alanlarını büyütmek olduğunu ve yüksek teknoloji üretme kabiliyetini artırmak için çalıştıklarını ifade etti.

SPK kararına göre Ufuk Yatırım ve Akenerji'ye kısıtlamalar getirildi SPK kararına göre Ufuk Yatırım ve Akenerji'ye kısıtlamalar getirildi

207682370 1719075610