Red Bull'un ana sponsorluğunda düzenlenen VCT EMEA 2024 Ligi'nin grup aşamaları başladı, VALORANT'ın önde gelen takımları rekabet ediyor. Red Bull'un desteklediği FUT Esports takımı, turnuvanın ilk maçında Team Liquids'i yenmeyi başardı.

Her yıl büyük bir heyecanla beklenen VCT EMEA Ligi maçları başladı. Turnuva, bu yıl "Alpha Grubu" ve "Omega Grubu" olmak üzere iki gruba ayrıldı. "Alpha Grubu"nda Team Liquids, Karmine Corp, BBL Esports, Fnatic ve Team Vitality yer alıyor. Red Bull'un FUT Esports takımının yer aldığı "Omega Grubu"nda ise Natus Vincere, Team Heretics, Gentle Mates, KOI ve GIANTX bulunuyor.

Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu 5 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu 5 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek

FUT Esports, 2024 VCT EMEA Ligi grup eleme maçlarının ilk ayağında "Alpha Grubu"ndan Team Liquids ile karşı karşıya geldi ve galip geldi.

Red Bull oyuncusu Ferit "wtcN" Karakaya, lig maçlarını Twitch kanalından canlı olarak yayınlıyor. VCT EMEA 2024 Ligi grup eleme maçlarında en yüksek skoru alan 3 takım, VCT 2024 Masters: Shanghai'de yarışma şansı elde edecek.

Editör: Sude Yılmaz