Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Singapur ziyaretindeki verimli temasları hakkında bilgi verdi. Şimşek, Singapur'da kurumsal yatırımcılar ve reel sektör temsilcileriyle bir araya gelerek Türkiye'nin istikrar ve reform programının olumlu sonuçlarını paylaştıklarını belirtti.

Kıdkld

İzmir Ticaret Odası, Fuarcılık Sektörü Dernekler Platformu üyelerini ağırladı İzmir Ticaret Odası, Fuarcılık Sektörü Dernekler Platformu üyelerini ağırladı

Ayrıca, Devlet Başkanı Tharman Shanmugaratnam ve Başbakan-Maliye Bakanı Lawrence Wong ile yapılan görüşmelerde dijital dönüşüm, yenilenebilir enerji ve start-up'ların desteklenmesi gibi alanlarda potansiyel işbirliği olanaklarını değerlendirdiklerini ifade etti.

Şimşek, ''Singapur’da verimli temaslarda bulunduk. Kurumsal yatırımcılar ve reel sektör temsilcilerine istikrar ve reform programımızın olumlu sonuçlarını sunduk. Devlet Başkanı kıymetli dostum Sayın Tharman Shanmugaratnam ve Başbakan ve Maliye Bakanı Sayın Lawrence Wong ile dijital dönüşüm, yenilenebilir enerji ve start-up’ların desteklenmesi alanları başta olmak üzere potansiyel işbirliği alanlarımızda verimli görüşmeler yaptık. Mali Eylem Gücü’nün (FATF) Genel Kurul toplantısında kara paranın aklanması ve terörizmin finansmanıyla mücadelemizde gelecek dönem vizyonumuzu anlattık.'' ifadelerini kullandı.

Editör: Sude Yılmaz