CNR Camp & Caravan ile Tiny House İstanbul Fuarı, ziyaretçi akınına uğradı. Yenikapı-Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen fuara, 37 ülkeden 45 binden fazla ziyaretçi katıldı.

Deprem endişesi, uzaktan çalışma imkanı ve artan konut ile kira fiyatları gibi sebeplerle talebin hızla arttığı tiny house'lar ve karavanlar, yoğun ilgi gördü. Fuarda, 200 milyon dolarlık iş hacmi oluştu.

CNR Holding CEO'su Can Özatay, “Fuarda 250 bin TL'den 8 milyon TL'ye kadar karavanlar, 750 bin TL'den 3,6 milyon TL'ye kadar da tiny houselar yer alıyor. 80'in üzerindeki marka, 5 bin metrekarelik alanda yeni ve en güzel ürünlerini sergiliyor. Son dönemlerde tiny house, karavan ve çadırlarla, halkımız özellikle tatil, konaklama ve hobi olarak ilgileniyor. 6 yıldır görüyoruz ki fuarımız her geçen yıl, hem teknolojik olarak gelişiyor, hem de gösterilen ilgi büyüyor. Yaza girerken tiny houselar ve karavanlar hem ailelerin hem de gençlerin çok yoğun ilgisini çekiyor” ifadelerini kullandı.

Özatay, son yıllarda değişen tüketici beklentileri ve artan fiyatlar nedeniyle alternatif tatil ve konaklama arayışının, karavan, tiny house ve kamp talebini artırdığını belirtti. Özatay, “Fuara yoğun bir ziyaretçi katılımı oldu, katılımcı firmalar da talepten memnun. Yılın 2. Camp & Caravan ile Tiny House fuarı, 24-27 Ekim tarihlerinde Mersin'de düzenlenecek. Firmalar şimdiden Mersin fuarına hazırlanmaya başladı” şeklinde konuştu.