İstanbul'da gerçekleşen toplantıda, Bakan Yardımcısı Mustafa Tuzcu ve Suudi Arabistan Belediye, Köy ve İskân İşleri Bakanı Majed Abdullah AL-HOGAİL, DEİK ve Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından düzenlenen programlar çerçevesinde bir araya geldi. Toplantılarda, müteahhitlik sektörüne yönelik işbirliği olanakları ele alındı ve iki ülkenin firmaları katılım gösterdi.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İtalya’da G7 Zirvesine katılacak Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İtalya’da G7 Zirvesine katılacak

G Rp C S N Q Xc A A Uhjy

Türk firmaları, konut, altyapı ve geri dönüşüm sistemlerinin yeni teknolojilerle inşa edileceği, akıllı şehirler ve dijital çözümlerin ön plana çıkacağı, yeni finansman yöntemlerinin uygulamaya konulacağı Suudi Arabistan müteahhitlik pazarına dair değerlendirmelerde bulundu.

2030 Vizyonu çerçevesinde Suudi Arabistan pazarının büyük potansiyeller barındırdığı vurgulanan açıklamada, Türk müteahhitlik firmalarının sektörel deneyimleri ve kapasiteleriyle bu pazarda önemli işbirliği fırsatları bulunduğu belirtildi.

Ticaret Bakanlığı'nın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, daha fazla Türk firmasının Suudi Arabistan'da faaliyet göstermesi ve yeni projeler üstlenmesine yönelik çalışmaların sürdürüleceği ifade edildi.

Editör: Sude Yılmaz