HATİD Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yeşilgül: “İş yavaşlatma eylemi milli ekonomiye zarar veriyor” HATİD Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yeşilgül: “İş yavaşlatma eylemi milli ekonomiye zarar veriyor”

Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, İhracatçıların Buluşması ve 2023 Yılı Ödül Törenini gerçekleştirdi. Farklı kategorilerden ihracatçı firmalara ödülleri ve sertifikaları takdim edildi. Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Melisa Tokgöz Mutlu önderliğinde gerçekleşen törende; Birlik üyeleri arasında en fazla ihracat yapan 10 firma açıklandı ve birlik bünyesinde yer alan 5 alt sektörde en fazla ihracat yapan firmalara da ödülleri verildi. İHBİR Başkanı Kazım Taycı, Fuar Dergisi mikrofonlarımıza açıklamalarda bulundu.

İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği'nin 2023 yılı ödül törenine katılım sağlamaktan memnuniyet duyduğunu belirten Taycı, ’’İhracat alanında karşılaştığımız çeşitli zorluklar olduğunu biliyoruz; maliyetler, lojistik sorunları ve kızıldeniz'in kapanması gibi faktörler işimizi zorlaştırıyor’’ dedi.

Yaş meyve sebze ihracatında büyüme performansının devam etmesini önemli bir başarı olarak nitelendiren İHBİR Başkanı şu ifadeleri kullandı: ‘’Bu başarıda, İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Melis başkanımızın liderliği ve üyelerin katkıları büyük rol oynamaktadır. Ayrıca, Türkiye genelinde birlikler olarak belirlediğimiz 2024 yılında 14 milyar dolarlık hedefe doğru istikrarlı bir şekilde ilerliyoruz. çünkü insanlar gıdadan tasarruf edemediğinden, gıda sektöründe avantajlı olmamız da önemlidir. Bu nedenle, ihracattaki yerimizi korumak adına fuarlar, yurtdışı ziyaretler ve iş görüşmeleri gibi faaliyetlerle performansımızı artırmaya çalışıyoruz. Tüm zorluklara rağmen, inanıyorum ki başarılı olacağız’’

Editör: Sude Yılmaz