Almanya, Frankfurt'ta gerçekleşen ACHEMA 2024 yoğun uluslararası katılım görüldü. Bu yılın en dikkat çekici özelliği, katılımcıların %60'tan fazlasının yurt dışından gelmesiyle fuarın tarihteki en uluslararası ACHEMA olduğu gözlendi. 2800'den fazla katılımcı, 50'den fazla ülkeden geldi ve Frankfurt fuar alanlarında küresel proses endüstrisine yönelik en son ürün yeniliklerini sergiledi. Katılımcı sayısındaki artış, ACHEMA'nın uluslararası öneminin arttığını gösteriyor. Sergi alanı da geçen sefere göre neredeyse üçte bir oranında genişledi.

Katılımcılar, 25'e kadar paralel kanalda, 1000'den fazla konuşmacının katıldığı 900'den fazla ders, tartışma ve atölye çalışmasına katılma fırsatını yakaladılar. ACHEMA, ilaç ve kimya endüstrisindeki en son yenilikleri ve gelecekteki trendleri sergilemek için mükemmel bir platform sundu. Aynı zamanda sürdürülebilirlik odaklı çözümleriyle de dikkat çeken fuar, Proses, İlaç, Yeşil, Laboratuvar, Dijital ve Hidrojen konularındaki Altı İnovasyon Aşaması, endüstrinin karşı karşıya kaldığı temel zorluklara odaklandı. ACHEMA 2024 ilaç ve biyoteknoloji alanlarındaki yeniliklere de odaklandı.

ACHEMA'nın birçok tanınmış ortağı tarafından düzenlenen yan etkinlikler arasında ARC Danışma Grubu, NAMUR ve ZVEI tarafından ortaklaşa düzenlenen "Diyalogda Otomasyon" forumu, AIRA Robotics Challenge'ın finali ve Akış Kimyası Sempozyumu gibi etkinlikler gerçekleşti.

Bu etkinliklerin yanı sıra, ACHEMA'da laboratuvar tasarımı, veri entegrasyonu ve sürdürülebilirlik gibi çeşitli konularda sunumlar yapıldı ve paneller düzenlendi. ACHEMA, teknoloji ve işbirliğinin bir araya geldiği bir platform olarak, ticari bir fuarın ötesinde bir deneyim sundu.

The Hotel Show 2024, DWTC'de, 31 ülkeden katılımcıları ağırladı! The Hotel Show 2024, DWTC'de, 31 ülkeden katılımcıları ağırladı!

ACHEMA 2024, iklim nötrlüğüne giden gerekli yolda ilham vermiş ve sürdürülebilirlik odaklı çözümleriyle endüstriye rehberlik etti. Bu yılki fuar, uluslararası katılımcılar arasında işbirliği ve bilgi paylaşımı için bir fırsat sundu.

Editör: Sude Yılmaz