Zuchex, 34. kez düzenlenecek olan fuarıyla uluslararası ev ve mutfak eşyaları endüstrisinde 2 milyar doların üzerinde ticaret hacmi yaratıyor. Informa Markets'ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan fuar, HOST Istanbul'un ardından sezonun bölgesindeki ilk fuar olarak 85 ülkeden binlerce alıcıyı ağırlayacak. Zuchex, dünyanın en büyük üç ticaret fuarından biri olarak bilinirken, Züccaciyeciler Derneği ZÜCDER işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 1.200 marka, en özel koleksiyonlarını, en inovatif ürünlerini ve ilham verici tasarımlarını sergileyecek. Türkiye başta olmak üzere 150'den fazla ülkeden 45 bin profesyonelin ziyaret etmesi beklenen Zuchex 2024, sektöre yılsonuna kadar 7 milyar dolarlık bir ihracat hedefiyle doğrudan dış ticaret katkısı sağlayacak.Whatsapp Image 2024 03 29 At 6.10.33 Pm

Solarex Istanbul ikinci gününde yoğun katılım ile devam ediyor! Solarex Istanbul ikinci gününde yoğun katılım ile devam ediyor!

Son fuarda, 7 bin 267’si yurt dışından olmak üzere yaklaşık 34 bin satın almacıya ev sahipliği yapan ve yüzde 99 ziyaretçi memnuniyeti oranı yakalayan Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı Zuchex, Eylül ayındaki 34’üncü buluşmada yeni rekorlara imza atmayı hedefliyor. Düzenlendiği her yıl sektör ihracatına doğrudan ticaret katkısı sağlayan Zuchex’in hazırlıklarına hız kesmeden devam ettiklerini söyleyen Fuar Direktörü Funda Kunduz, “2023’teki Zuchex’e 1.264 marka katıldı. Boş stant alanı bulamadıkları için geçen yılki fuarı ziyaretçi olarak takip eden sektörün yeni oyuncularının bir çoğu, 2024 buluşmasında katılımcı olarak şimdiden yerlerini aldı. Yapılan ticaret anlaşmaları, alınan siparişler ve sıcak satışlar sonucu fuarımızın sektör ticaretine ortalama katkısı 2 milyar doların üzerinde. 19 - 22 Eylül 2024 tarihlerindeki 34’üncü Zuchex, dünyanın en büyük fuar organizatörü Informa Markets’in küresel gücünü de arkasına alarak, sektörümüzle birlikte yeni başarı hikayeleri yazacak” dedi.

Yurt içi ve yurt dışından bir çok markanın en yeni koleksiyonlarını ilk kez dünya ile buluşturacağı Zuchex 2024’te, “Sofra ve Mutfak Eşyaları, Pişirme Ekipmanları, Plastik Ev Eşyaları / Bahçe Aksesuarları, Ev Gereçleri, Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları ile Elektrikli Ev Aletleri” kategorilerinde binlerce ürün bir arada sergilenecek.

Tüyap Beylikdüzü’nde 14 salon ve toplam 100 bin metrekare alana yayılan Zuchex’te stant açacak olan 1.200’den fazla marka; profesyonel satın alma heyetleri, zincir mağazalar, e-ticaret firmaları, bağımsız perakendeciler, toptancı ve perakendeci kuruluşlar, bayi ve distribütörler, HORECA, catering ve organizasyon şirketleri, kurumsal hediyelik eşya firmaları, tasarımcılar ve uluslararası ticaret firmaları ile doğrudan ticaret fırsatı bulacak. Diğer tarafta, fuarı ziyaret edecek olan sektör profesyonelleri de ev ve mutfaklardaki 2024/2025 trendlerini, avantajlı satın alma koşullarıyla tedarik edebilecek.