Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye'nin milli çıkarlarını korumak ve insanî acıların sonlandırılmasına katkıda bulunmak amacıyla alınacak herhangi bir yaptırım kararında devletin yanında olacaklarını duyurdu.

HATİD Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yeşilgül: “İş yavaşlatma eylemi milli ekonomiye zarar veriyor” HATİD Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yeşilgül: “İş yavaşlatma eylemi milli ekonomiye zarar veriyor”

TİM'in yazılı açıklamasında belirtildiğine göre, Ticaret Bakanlığı tarafından bugün açıklanan İsrail'e yönelik ihracat kısıtlaması kararıyla ilgili şu değerlendirme yapıldı:

"Her zaman serbest ticaretin yanında olduğumuzu vurgularken, ülkemizin milli çıkarlarını korumak ve insani krizleri sonlandırmak için alınacak her türlü yaptırım kararında devletimizin yanındayız. İsrail'e, ateşkes ve insani yardım sağlanması için gerekli adımların hızla atılmasını bekliyoruz. Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte Filistin halkına yönelik saldırıların son bulmasını umuyoruz."

Ticaret Bakanı Bolat'ın, Filistin Ekonomi Bakanı el-Amur ile İsrail'e getirilen ihracat kısıtlamasını görüştüğü belirtildi.

Editör: Çağla Begüm Kılıç