T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (İMMİB) tarafından 28 Nisan - 1 Mayıs 2024 tarihleri arasında Kanada'ya yönelik genel nitelikli bir Ticaret Heyeti düzenlendi. Bu organizasyon, Kanada'nın Toronto şehrini kapsayarak tüm sektörleri içerecek şekilde planlanmış olup, Kanada'dan iş insanlarının davet edildiği nitelikli iş görüşmelerine ev sahipliği yaptı.

Rusya ve Türkiye arasındaki enerji iş birliği masaya yatırıldı Rusya ve Türkiye arasındaki enerji iş birliği masaya yatırıldı

Ticaret Bakanlığının koordinasyonunda, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İMMİB'in organizasyonuyla gerçekleştirilen Kanada (Toronto) Ticaret Heyeti tamamlandı. Heyete Türkiye'nin Toronto Başkonsolosu Can Yoldaş, Heyet Başkanı Adil Pelister, TİM Yönetim Kurulu Üyesi Burak Yakın ve Türkiye-Kanada iş dünyası temsilcileri ile ihracatçılarımız katıldı. Etkinlik kapsamında, 15 ihracatçı ve 50'den fazla Kanadalı firma arasında 150 ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. Ticaret Heyeti programı resmi ve kültürel ziyaretlerle 1 Mayıs'a kadar sürecek.

Editör: Sude Yılmaz