4-7 Temmuz 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşen Blockchain Expo WorldTürkiye Cumhuriyeti tarafından tanınan ilk ve tek blockchain fuarı olma özelliği ile kapılarını açtı.  Fuarın açılışında yer alan Dijitalpark Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, Fuar Dergisi mikrofonlarımıza konuştu.

Türk İhracatçılar, 8. Çin-Avrasya Expo'da yerini aldı Türk İhracatçılar, 8. Çin-Avrasya Expo'da yerini aldı

Ülkemizin özellikle Blockchain ve genel olarak fintek teknolojileri alanında çok büyük potansiyellere sahip olduğunu düşündüğünü söyleyen Engin. ''Bu tür etkinliklerin İstanbul gibi bir finans merkezinde tertip ediliyor olması, çok sayıda uluslararası katılımcıların burada boy gösteriyor olması, paylaşımda bulunması ve network yapmasını ülkemiz açısından çok kıymetli buluyorum.'' şeklinde konuştu.

Fuarda gerçekleştireceği panellerden bahseden Profesör, ''Panellerde ağırlıklı konu fintek olduğu için fintek özelinde, onun ana enstrümanları olan kripto para ve nihayetinde blokchain teknolojileri olacak. Bu teknolojiler artık yıkıcı inovasyon seviyesinde geleneksel bankacılık hizmetlerini kökten değiştirebilecek özelliklere ve güvenlik hızına sahip, aynı zamanda birçok müşteri için veya kitle ve işletme için kolay erişilebilir. Aynı zamanda tabii ki dolarizasyonun da önüne geçebilecek bir parametre olarak görüyoruz. Panelimizde bunların üzerinde daha kapsamlı bir şekilde duracağız.'' ifadelerini kullandı.

Editör: Sude Yılmaz