ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz, ''Bu yıl ihracatta hedefimiz 6 milyar dolar'' ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz, ''Bu yıl ihracatta hedefimiz 6 milyar dolar''

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), AYMOD Fuarı'nın  son dönemde sektörde dolaşan yanlış bilgilerin önüne geçmek amacıyla bir açıklama yayınladı. Dernek, özellikle AYMOD Ayakkabı Moda Fuarı'nın tarihleri üzerindeki spekülasyonlar hakkındaki  bilginin aslını resmi sosyal medya hesabından yayınladı.

Açıklamada, AYMOD fuarının tarihlerinin sektörün görüş ve kararları doğrultusunda belirlendiği ve herhangi bir değişikliğin geniş kapsamlı istişareler ve planlamalar sonucunda yapıldığı vurgulandı. İstanbul Fuar Merkezi'nden alınan resmi yazıya göre, önerilen 16-19 Ekim 2024 tarihlerinde fuar alanının başka bir etkinlik için rezerve edildiği, bu tarihlerde 2024 yılı için herhangi bir değişiklik yapılmasının mümkün olmadığı belirtildi ve İFM'den alınan resmi yazı paylaşıldı.

1715432864863

Dernek, bu durumu yanlış anlaşılmaları önlemek ve sektör temsilcilerine doğru bilgiyi sunmak amacıyla paylaştıkları resmi yazıyla duyurduklarını belirtti. Sektör temsilcilerinin doğru bilgilendirilmesinin en büyük öncelikleri olduğunu vurguladılar.