Küresel UDY trendlerine göre 2024 yılı zor geçecek Küresel UDY trendlerine göre 2024 yılı zor geçecek

Ramazan Bayramı'nı da kapsayan 9 günlük tatil 6 Nisan itibarıyla başladı. Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi sorusu gündemdeki yerini aldı. 

Ramazan Bayramı boyunca toplu ulaşımın kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahiplerine ücretsiz olacağı kaydedildi. Öte yandan bayramda oluşabilecek yoğunluğa önlem olarak ek seferler konulacağı kaydedildi. 

Metro İstanbul'da bayram süresince seferler cumartesi tarifesine göre düzenlenecek. Seferler, bayramın birinci ve ikinci günü 06.00 - 00.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 12 Nisan Cuma günü ise, M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı, M1B Yenikapı-Kirazlı/Bağcılar, M2 Yenikapı-Hacıosman, M4 Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı, M5 Üsküdar-Samandıra, M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü ve M7 Yıldız-Mahmutbey metro hatlarında Gece Metrosu uygulaması devam edecek.

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu "Bayram için kara, deniz, hava ve demiryollarında tüm önlemlerimizi aldık. Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait köprü ve otoyollar 9 gün boyunca ücretsiz olacak." açıklamasında bulundu.

Editör: Eslem Nur KARAMAN