NATO Dışişleri Bakanları toplantısı Brüksel’deki NATO karargahında başladı.

Brüksel’deki karargahta başlayan Dışişleri Bakanları toplantısı başladı. Düzenlenen toplantıda temmuz ayında yapılacak olan zirvenin hazırlıkları, Ukrayna’ya yardımın sürdürülebilir hale getirilmesi ve artırılması ile İttifak’ın 75’inci kuruluş yıl dönümü kutlaması konuları konuşulacak.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Brüksel'deki NATO karargahında yapılan yılın ilk Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın açılışında konuştu. Düzenlenen toplantının İsveç'in üye olarak katıldığı ilk toplantı olduğuna dikkati çeken Stoltenberg, ana gündemi temmuzda Washington'da yapılacak NATO Zirvesi hazırlıklarının oluşturacağını söyledi.

İstanbul Havalimanı 25-31 Mart tarihleri arasında Avrupa'nın en yoğun havalimanı unvanını kazandı İstanbul Havalimanı 25-31 Mart tarihleri arasında Avrupa'nın en yoğun havalimanı unvanını kazandı

Stoltenberg, "Bu zirve, savunma şartlarının güçlendirilmesi ve adil yük paylaşımının sağlanması yönündeki çalışmalarımızı ileriye taşıyacak. Ukrayna'ya desteğimizi güçlendirecek ve Avrupa Birliği'nin (AB) yanı sıra Asya-Pasifik'teki ortaklarımızla iş birliğimizi derinleştirecek." ifadelerini kullandı.

İki günlük toplantı, basına kapalı sürecek. Toplantıda, Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan temsil ediyor.