Milli imkanlarla üretilen ve Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda Türk Havacılık Uzay Sanayii tarafından yürütülen Türkiye'nin tarihi projelerinden biri olan KAAN, ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından yürütülen ve Türkiye'nin  büyük projelerinden biri olan Milli Muharip Uçak (MMU) KAAN ilk uçuşunu sabah saatlerinde başarıyla gerçekleştirdi. İlk uçuşunda pilot koltuğunda test pilotu Barbaros Demirbaş'ın olduğu KAAN, sorunsuz bir iniş gerçekleştirdi.

K A A N Savas Ucagi

KAAN, radar dalgalarını sönümleme özelliğine sahip kompozit malzemelerden üretilmiş olup çift motorlu, düşük görünürlüklü, gelişmiş atış sistemleri ve çift fonksiyonlu radar gibi özelliklere sahiptir.
Uçak, ASELSAN tarafından geliştirilen elektronik harp sistemi ve elektro optik 360 derece gözetleme sistemini kullanacak ve dördü gövde içinde, dördü gövdenin yanlarında olmak üzere toplam sekiz adet orta ve uzun menzilli füze taşıyabilecek.

Türkiye, KAAN ile 5. nesil savaş uçağına sahip ülkeler arasında yer alacak ve yüksek hava muharebe menzili ve süpersonik hızda stratejik taarruz yeteneğe sahip olacak.

ATO'nun "INT4FURN" projesiyle mobilya sektöründe ihracat potansiyeli artacak ATO'nun "INT4FURN" projesiyle mobilya sektöründe ihracat potansiyeli artacak