Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından bu yıl 17. kez düzenlenen Konya Makine Teknolojileri Fuarları başladı.

Eş zamanlı düzenlenen KONMAK, KONELEX, İSKON ve KONYA SAC fuarları, sektör profesyonelleri için buluşma noktası olmaya devam ediyor. Fuarlarda sektörün önde gelen firmaları, ürünlerini sergilemeye başladı. 

1715173619565

Konya’da gerçekleşen fuarlara bu yıl 19 bin metrekare alanda 16 ülkeden 200 firma ve temsilciliği 99 marka ile katılım sağladı.
Ziyaretçiler, 4 gün boyunca fuarda yer alan firmalarla görüşerek sektördeki gelişmeleri takip etme ve yeni iş bağlantıları kurma imkanı yakalayacak.

EVSİD Kurucu Başkanı Burak Önder, "Küresel ve Bölgesel Krizlere Rağmen İhracatta Büyümeyi Sürdüreceğiz" EVSİD Kurucu Başkanı Burak Önder, "Küresel ve Bölgesel Krizlere Rağmen İhracatta Büyümeyi Sürdüreceğiz"

1715173622124

Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuarların Konya'nın makine üretimindeki gücünü ve küresel arenadaki konumunu daha güçleneceğini belirterek, "Konya Makine Teknolojileri Fuarları, şehrin makine sektöründeki önemli konumunu desteklemekte ve sektör profesyonellerini bir araya getirerek inovasyon, ticaret ve iş birliği imkanları sunmaktadır. Konya ve bölgesinin endüstriyel potansiyeline ve ekonomik dinamizmine önemli katkı sağlayacağına inandığımız fuarlarımızın herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

1715173618714

Yurt dışında yapılan tanıtım çalışmaları ardından bu sene fuarlara Orta Doğu ülkeleri arasında Cezayir, Ürdün, Fas, Mısır ve Avrupa'da Avusturya, İngiltere, İtalya ve Almanya başta olmak üzere toplam 61 ülkeden iş insanı ziyaret edecek.