İnşaat ve malzeme üretimi süreçlerindeki yeniliklere ışık tutan bir platform olan INTERMAT, 24-27 Nisan tarihleri arasında Paris'te gerçekleşti. INTERMAT, COVID nedeniyle 6 yıllık bir aradan sonra tekrar geri döndü.

EVOLIS Başkanı Jean-Claude Fayat, Fuarla ilgili açıklamada bulundu: ''2018 fuarından bu yana, işletmeler bir dizi beklenmedik krizle karşılaştılar: COVID, tedarik zinciri sorunları, enflasyon, Ukrayna'daki savaş - ancak aynı zamanda inovasyon programlarını ve yatırımlarını önemli ölçüde artırdılar ve kurumsal sosyal sorumluluk gereksinimlerini stratejilerine entegre ettiler. Tüm endüstri, önümüzdeki beş ila on yıl için bir yol haritası hazırlamak için Villepinte'de bir araya geldi.'' dedi.

SEDEC 2024, ATO Congresium'da kapılarını açtı SEDEC 2024, ATO Congresium'da kapılarını açtı

Fransa'da böyle bir inşaat sektörü dikeyinin olmasının gerçek bir fırsat olduğunu belirten başkan, ''Muhtemelen ülkemizin dünya çapında markalara sahip mükemmeliyet sektörlerinden biri: sipariş prensipleri, ekipman üreticileri ve kiralama şirketleri ve belki de daha da önemlisi, aynı derecede inovatif ve ilerici birçok küçük ve orta ölçekli işletme.'' şeklinde konuştu.

Jean-Claude Fayat, ''Ticaret derneklerimiz, sıcak bir şekilde karşıladığım bir kolektif uyum çalışmasına giriştiler. FFB, FNTP, DLR, SEIMAT ve EVOLIS olarak bir araya gelerek düşük karbonlu bir yol haritası oluşturmak için birlikte çalıştılar ve dünyanın enerji tedarikçileri dünyasını da dahil ederek şehirlere ve yerel yönetimlere dikkatlerini artırmak ve standartlarını yükseltmek için bir platform sundular. Fuar organizatörü COMEXPOSIUM, üreticiler ile kamu karar vericileri arasındaki en iyi ortamı sağlamak için büyük çaba sarf etti; bunları fuar boyunca takip edebilirsiniz. FNTP, ilk kez INTERMAT'a yenilik gününü sunmak için geliyor ve onu karşılamaktan memnuniyet duyuyoruz. INTERMAT, bu uyanışın ve üretken olacağını umduğumuz diyalogun bir yeri olacak. Paris'te önemli bir fuara sahip olmak, endüstrimizin meydan okumaya nasıl cevap verdiğini gösterme fırsatıdır ve sıfır karbonlu, aynı zamanda sessiz ve daha az kirletici olan iş sahalarının yakın geleceğin gerçekliği olduğunu politika yapıcılarına hatırlatma şansıdır.'' dedi

İntermat 2024 İnovasyon Ödülleri

Fuar sektördeki en dikkate değer girişimleri ödüllendirerek bu yenilikçiliği destekledi. Dokuzuncusu düzenlenen fuar, yapı ekipmanı üreticilerinin gösterdiği olağanüstü yeniliklere ve sektördeki büyük geçişlere katkı sağlayan ekipmanlar, teknolojiler, hizmetler ve ürünler ödüllendirildi.

Bu yılın yenilikçi özelliklerinden biri ise yarışmacıların Yeni Teknolojiler ve Enerji ile Düşük Karbon ve Enerji Geçişi kategorilerinde yarışabilmesiydi. Ayrıca, belirli bir yeniliği sunan şirketlerin girişimlerini tanıyan özel ödüller de verildi.

Jüri tarafından onurlandırılan ürünler, ekipmanlar, teknolojiler ve hizmetler, ekipman üreticilerinin inovasyon kapasitesini ve inşaat profesyonellerinin ihtiyaçlarına yönelik sürdürülebilir çözümler sunma becerisini gösteriyor.

INTERMAT İnovasyon Ödülleri, inşaat sektöründe ilerlemeyi teşvik eden ve sektördeki en iyi uygulamaları öne çıkaran önemli bir etkinlik olarak kabul ediliyor.