Türkiye'nin en kapsamlı gıda endüstrisi fuarı olan F İstanbul için geri sayım başladı Türkiye'nin en kapsamlı gıda endüstrisi fuarı olan F İstanbul için geri sayım başladı

2024 Sweets & Snacks Expo,  fuar alanında üç dolu gün geçirdikten ve birçok ağ oluşturma fırsatını ve sektör profesyonellerinden birinci sınıf eğitim oturumlarını sunmasının ardından Indiana'da sona erdi. Chicago'da 25 yılın ardından Sweets & Snacks Expo, Indianapolis'te ilk kez düzenlendi.

Fuar büyük bir başarıya imza attı ve bugüne kadar yapılan en büyük Sweets & Snacks Fuarı oldu. Hafta boyunca 16.000'den fazla katılımcı, 1.000'den fazla sergiciyi ziyaret etme fırsatı bularak bir fuar rekoru kırdı.

25'ten fazla ülkeden katılımcılar, sektördeki yeni gelişmeleri ve yenilikleri öğrenmek için 250.000 metrekarelik fuar alanını doldurdu.

Ulusal Şekerlemeciler Derneği Başkanı ve CEO'su John Downs şunları söyledi: "Sweets & Snacks Expo, şekerleme ve atıştırmalık kategorilerindeki en iyi inovasyonları sergileyen bir vitrin olmanın yanı sıra, topluluğa ürünleri tanıtma, içgörü kazanma ve anlamlı bağlantılar kurma fırsatı sunuyor. Bu yılki gösteri, bunu yapmak için Indianapolis'ten daha iyi bir yer olmadığını kanıtladı. Gösteri alanında üreticilerden, perakendecilerden, komisyonculardan ve tedarikçilerden gelen yenilenmiş enerjiyi hissedebiliyorsunuz ve herkes parlak geleceğimiz hakkında konuşuyor.”

Visit Indy'nin başkanı ve CEO'su Leonard Hoops, "Sweets & Snacks Expo, Indy'de düzenlediğimiz birinci sınıf etkinliklere sadece yeni ve hoş bir katkı değil, aynı zamanda büyük bir iş" dedi. "Ortaklığımız, orta Indiana'nın her köşesine fayda sağlayan 12 milyon dolardan fazla pozitif ekonomik etki yarattı. Gösteri yeni sona ermiş olsa da, bu olağanüstü etkinliği 2025 ve sonrasında Indy'de tekrar karşılamayı şimdiden sabırsızlıkla bekliyoruz."

Sweets & Snacks Expo, şekerleme ve atıştırmalık toplulukları üzerinde son derece önemli bir etkiye sahip. Yeni markalı tüketici ürünlerinin öne çıktığı En Yenilikçi Yeni Ürün Ödülleri ile başlayan fuarda Nerdy Nuts — Avalanche Peanut Butter Treat, en yenilikçi yeni ürün dalında birincilik ödülünü kazandı.
Sweets & Snacks Expo, USO ve Give Kids the World Village ile iş birliği yaparak ülke genelinde hizmet üyelerine ve ihtiyaç sahibi çocuklara bağışlarda bulundu.

Etkinlik, Ulusal Şekerlemeciler Derneği tarafından destekleniyor ve 50 eyaletin tamamında 1.600'den fazla üretim tesisi ve ilgili alanlarda ilave 635.000 işi destekliyor.

2025 Sweets & Snacks Expo, 12 Mayıs'ta bir ön gösteri günü ile 13-15 Mayıs'ta Indianapolis'teki Indiana Kongre Merkezi'nde geri dönecek. 

Editör: Sude Yılmaz