Dubai Dünya Ticaret Merkezi'nde gerçekleşen INDEX Dubai 2024 Fuarı, tasarım dünyasının en önemli buluşma noktalarından biri olarak öne çıkıyor. Bu yılın fuarı, mobilya, iç tasarım, aydınlatma ve ev dekorasyonu gibi alanlarda en son trendleri ve yenilikleri sergiliyor. Fuar, sektörde öncü olan birçok marka ve tasarımcıyı bir araya getirerek, tasarım dünyasının geleceğine yön verecek potansiyele sahip ürün ve çözümleri sergiliyor.

Sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk, dünyanın iç tasarımcılarını, perakendecilerini ve müteahhitlerini Dubai Dünya Ticaret Merkezi'nde tek bir çatı altında toplayan bu yılki Index sergisinin ana temalarını oluşturuyor. Salı günü halka açılan yıllık üç günlük ticaret fuarı, çeşitli salonlarda çok çeşitli tekstil, malzeme, ürün ve daha fazlasının sergilenmesiyle geçen yıla göre yüzde 40 daha büyük.

Burada, plastik şişe kapaklarından yapılmış kaykaylardan Romanya'dan gelen ahşap oyuncaklara kadar sergideki en heyecan verici yeniliklerin yanı sıra Brezilya kıyı şeridinde toplanan tüketim sonrası plastik atıklardan yapılmış şık öğeler yer alıyor.

Avrupa Plastik Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Konferansı (PRSE) 2024, Amsterdam'da gerçekleşecek Avrupa Plastik Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Konferansı (PRSE) 2024, Amsterdam'da gerçekleşecek

El Sanatları İhracatını Teşvik Konseyi (EPCH), Pamuklu Tekstil İhracatını Teşvik Konseyi (Texprocil) ve İnsan Yapımı ve Teknik Tekstiller İhracatını Teşvik Konseyi (MATEXIL) tarafından bir araya getirilen 62 Hintli ihracatçı, pavyonda en son kreasyonları segilendi. Enfes koleksiyonda kilimler, yorganlar, yatak örtüleri, şallar, aydınlatma aksesuarları, ev dekorasyonu, mutfak eşyaları ve duvar sanatı yer alıyor. Hindistan'ın Dubai Başkonsolosluğu'ndan Konsolos K Kalimuthu, Hindistan Pavyonunun resmi açılışını yaparak bu platformun Hintli işletmeler için öneminin altını çizdi.

Editör: Sude Yılmaz