CEVA Logistics, dünyanın önde gelen üçüncü parti lojistik sağlayıcılarından biri olarak, yeniden kullanılabilir ambalaj çözümleri alanında öncü olan IFCO ile işbirliği yapıyor. Bu işbirliği kapsamında, Dilovası Tesisi'nden tam yük kamyon (FTL) çıkışları gerçekleştirilecek ve market dağıtım merkezlerinden toplanan kirli kasalar tekrar tesislere getirilecek. CEVA, büyük ve orta ölçekli ulusal ve küresel şirketlere taşımacılık ve tedarik zinciri çözümleri sunuyor ve Türkiye'de bu sektörde en hacimli taşıma operasyonunu gerçekleştirecek. Bu işbirliği, IFCO'nun müşterilerinin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olurken, aynı zamanda kendi karbon ayak izini azaltma hedefine katkıda bulunacak.

1992'de Almanya'da kurulan IFCO, dünya çapında 2 milyardan fazla taze sebze, meyve, et, kümes hayvanları, deniz ürünleri, yumurta, ekmek ve diğer taze ürünleri taşıyan 380 milyondan fazla yeniden kullanılabilir ambalaj konteyneri işletmektedir. IFCO, gıdaların tazeliğini ve kalitesini korumasını sağlar, maliyetleri düşürür, atıkları ve çevresel etkileri azaltır. IFCO, müşterilerin ürün hasarını yüzde 96 oranında ve karbon emisyonlarını yüzde 60'a kadar azaltabilir. IFCO kasalarının kullanımı yüzde 80 daha az su tüketirken, yüzde 86 daha az katı atık üretimi sağlar.

Çekya, Türk Şirketlerinin 660 milyon dolarlık yatırımına ev sahipliği yapıyor Çekya, Türk Şirketlerinin 660 milyon dolarlık yatırımına ev sahipliği yapıyor

Tazeliğin saatlerle hatta dakikalarla ölçüldüğü gıda kategorisinde IFCO ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden CEVA Lojistik İş Geliştirme ve Satış Başkan Yardımcısı Murat Karadağ, "CEVA Lojistik, IFCO tarafından geliştirilen randevu ve araç takip sistemleri ile tam entegre çalışarak araç planlama ve takibi yönünden yüksek performansa ulaşmayı hedeflemektedir. Bu işbirliği sayesinde geri dönüş lojistiğinde karşılıklı işbirliği ile karbon salınımını azaltarak IFCO'nun sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda birlikte çalışacağız. " dedi.

Editör: Sude Yılmaz