Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, özellikle gıda, temizlik ve hijyen ürünlerinde tüm markalar için standart gramaj uygulanmasının önemini vurguladı.

Nail Olpak: “İşimiz, gücümüzü dünyaya taşımak” parolasıyla, dünyanın dört bir yanında, ‘’gönüllü olarak’’ çalışıyoruz Nail Olpak: “İşimiz, gücümüzü dünyaya taşımak” parolasıyla, dünyanın dört bir yanında, ‘’gönüllü olarak’’ çalışıyoruz

Palandöken, ucuz görünüm oluşturmak için yapılan gramaj hilelerinin tüketicileri yanılttığını ve farklı markalar arasında karşılaştırma yapmayı zorlaştırdığını ifade etti.

Ticaret Bakanlığı'nın gramaj hileleriyle ilgili birçok firmaya ceza verdiğini hatırlatan Palandöken, sorunun ceza değil, belirli ürünler için tüm markaların uyacağı gramaj standardı getirilmesi olduğunu belirtti. Gıda, temizlik ve hijyen ürünlerinde gramaj standardının önemine vurgu yapan Palandöken, Avrupa ülkelerinde olduğu gibi fiyat düşüşlerine rağmen gramaj hilelerine karşı tedbir alınmasını desteklediğini söyledi.

Palandöken, tüketicileri hileli ürünlerle karşılaştıklarında veya haksız uygulamalara maruz kaldıklarında "Alo 175 Tüketici Danışma Hattı"nı aramaları konusunda teşvik etti.