Suç örgütlerine kredi kullandırdığına dair söylentilerin ortaya çıkması üzerine Halkbank'tan açıklama geldi. Halkbank, suç örgütüyle bağlantılı olduğu ileri sürülen firma ve şahıslara kredi kullandırıldığına dair haber ve söylentilerin tamamıyla gerçeğe aykırı olduğunu duyurdu.

İBB'den iş arayanlara destek: Günde 4 seferlik ücretsiz ulaşım imkanı İBB'den iş arayanlara destek: Günde 4 seferlik ücretsiz ulaşım imkanı

"Son günlerde bazı medya yayınlarında ve sosyal medya hesaplarında, Bankamızın mevzuata aykırı olarak suç örgütüyle bağlantılı olduğu iddia edilen firma ve şahıslara kredi kullandırdığına dair çıkan haber ve söylentiler tamamen gerçeğe aykırıdır. Bankamız, kredilerin tahsisinden, teminatlanmasına ve kullandırılmasına ilişkin olarak Bankacılık Kanunu ve ilgili düzenlemelere tam uyum içerisinde hareket etmektedir. Hiçbir şekilde mevzuata aykırı olarak suç örgütüyle bağlantılı olan herhangi bir firma veya şahsa kredi kullandırılmamıştır.

Bu tür asılsız haber ve yorumlar, Bankamızın güven ve itibarını zedelemekte, kamuoyunu ve yatırımcıları yanıltmaktadır. Ayrıca hisse değerini olumsuz etkileyebilecek kişisel yaklaşımlara dayalıdır. Bankacılık Kanunu'nun "İtibarın Korunması" başlıklı 74. maddesine aykırı olarak, Bankamız aleyhine yapılan haksız haber ve yorumlar ile ilgili yasal haklarımızı kullanacağımızı bildiririz. Kamuoyunun ve yatırımcıların bilgisine sunarız." şeklinde açıklama yapıldı.

Editör: Sude Yılmaz