SIAL Network Genel Müdürü Trentesaux, ''Ekim ayında Paris'te 300 bin gıda endüstrisi profesyonelini ağırlayacağız'' SIAL Network Genel Müdürü Trentesaux, ''Ekim ayında Paris'te 300 bin gıda endüstrisi profesyonelini ağırlayacağız''

Türk devletlerinin iş insanlarının tek çatı altında toplanmasıyla önemli bir sinerji yaratmak ve uluslararası ortaklarla ticaret köprüleri kurmak amacıyla, ROK Danışmanlık ve Fuarcılık tarafından düzenlenen ve 8 ülkenin devlet kurumlarınca desteklenen Türk Ticaret Fuarı'nın basın lansmanı gerçekleşti. Geçmiş Dönem Milletvekili Mehmet Ceylan,  lansman sonrasında Fuar Dergisi mikrofonlarımıza konuştu.

Türk Ticaret Fuarı lansmanına katılmaktan dolayı mutlu olduğumu ifade eden Ceylan, ''Özellikle bu lansmanda bulunmayı arzu ettim çünkü bu fuarın gerçekten son yıllarda Türk devletleri arasındaki kardeş topluluklar arasındaki gelişmelerin pekiştirici bir etkisi olacağı inancı içindeyim. Bildiğiniz gibi, 8 Türk devleti bir araya gelerek Türk Devletleri Teşkilatı'nı oluşturdular. Sayın Cumhurbaşkanlarımızın himayelerinde oluşan bu teşkilatın ana görevi her alanda kardeş ülkeler arasında işbirliğini geliştirmeyi hedefliyor.'' şeklinde konuştu. 

Ekonomik, siyasi, askeri, ve yatırım alanlarında işbirliklerini geliştirmeyi umduklarını belirten Bakan, ''Giderek ekonomik alanda işbirliklerimiz devam ediyor ve gelişiyor, ancak ticari alanda daha ileri noktaya gelebilmesi için bu tür fuarlara da ihtiyacımız var. Türk Ticaret Fuarı ile bu eksiklik de giderilmiş olacak, bu açık da kapatılmış olacak. Ben emeği geçenlere, başta Aygün Hanım Hanımefendi olmak üzere, emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Fuarın Türk devletlerimiz ve kardeş topluluklarımız için hayırlı olmasını diliyorum, nice birlikteliklerin başlangıcı olmasını da temenni ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Editör: Sude Yılmaz