Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: ''İşsizlik verileri beklentilerin üzerinde iyi performans gösterdi'' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: ''İşsizlik verileri beklentilerin üzerinde iyi performans gösterdi''

Gaziantep Sanayi Odasından yapılan açıklamaya göre, kentten yapılan ihracat geçen yılın aynı ayına göre yüzde 3,2 arttı.

Gaziantep'te kasım ayında 955 milyon 722 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildi. Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, yapılan ihracata yönelik açıklamalarda bulundu. Ünverdi, şu ifadeleri kullandı: "Bölgemizde yaşamış olduğumuz deprem felaketinin etkileriyle bazı aylarda ihracatımızda düşüşler olsa da yıl sonuna toparlanarak giriyoruz. Sanayicilerimiz, ihracatçılarımız ve çalışanlarımız büyük bir özveriyle çalışarak her koşulda ülke ekonomimize katma değer kazandırmaya devam ediyor. Gaziantep ve bölge sanayicileri olarak bizler de deprem felaketinin olumsuz etkilerini en aza indirmek ve iş süreçlerini devam ettirebilmek için olağanüstü çaba gösteriyoruz. Hem deprem hem dünyada yaşanan olumsuz gelişmelerin etkisiyle uluslararası pazarda yaşanan daralmaya rağmen Gaziantep olarak yıl sonunda 10 milyar dolarlık ihracata ulaşmış olacağız."