Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu, Fenerbahçe'nin TFF'deki yapılanması hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yelkencioğlu, konuyla ilgili olarak kulübün daha detaylı bir açıklama yapacağını belirtirken, Amerika merkezli isimsiz bir hesaptan kesilmiş bazı görüntülerin manidar bir şekilde yayınlanmasına dikkat çekti. 

Yelkencioğlu'nun ifadelerine göre, görüntülerin o merciye nasıl ulaştığı ve nasıl kaydedildiği konuları büyük bir merak konusu olarak öne çıkıyor. Ayrıca, Fenerbahçe'nin TFF'deki yapılanması hakkında da şüpheler olduğunu belirtti.

TFF, 1 Mart 2024 tarihli MHK Eğitim Toplantısı'nın tamamını yayınladı TFF, 1 Mart 2024 tarihli MHK Eğitim Toplantısı'nın tamamını yayınladı

Aynı hafta içerisinde Fenerbahçe-Kasımpaşa maçındaki şaibeli penaltı pozisyonuyla ilgili Hugh Dallas'ın yorumlarının da ortaya çıkması gerektiğini vurgulayan Yelkencioğlu, kendi maçlarında yaşanan şüpheli pozisyonların ise gündeme gelmediğine dikkat çekti.

Bu açıklamaların ardından Galatasaray cephesindeki merakın ve beklentilerin arttığı görülüyor. Fenerbahçe'nin TFF'deki yapılanması ve maçlardaki şüpheli pozisyonlarla ilgili gelecek günlerde yapılacak açıklamaların ne yönde olacağı ise büyük bir merakla bekleniyor. 

GALATASARAY : 

FENERBAHÇE’NİN, TFF’DE NASIL BİR YAPILANMASI VAR?

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu: “Öncelikle bu konuyla ilgili kulübümüz daha detaylı bir açıklama yapacaktır. Amerika merkezli isimsiz bir hesaptan, konuşmaların önü ve arkası kesilerek bazı görüntülerin yayınlanması çok manidar. Bu görüntüler o merciye nasıl ulaştı, nasıl kaydedildi? Onu merak ediyoruz. 13 Mart’ta Ali Koç’un bahsettiği görüntüler kendisine nasıl ulaştı? Fenerbahçe’nin, TFF’de nasıl bir yapılanması var? Bunlar aklımızdaki soru işaretleri. Aynı hafta Fenerbahçe-Kasımpaşa maçındaki penaltı pozisyonuyla ilgili Hugh Dallas’ın yorumları, Ali Koç’ta varsa ve bizimle paylaşırsa seviniriz. Çünkü bizim maçla ilgili kısmı cımbızla çıkarıyorlar ama kendi maçlarında çok şaibeli pozisyonlar var onlarla ilgili konuşmalar maalesef meydana çıkmıyor. Bunlarla ilgili merakımız var. En kısa sürede ortaya çıkacağını tahmin ediyorum.”