YASED: Mayıs’ta Türkiye’ye 1 Milyar 74 Milyon Dolar Değerinde Uluslararası Doğrudan Yatırım Geldi YASED: Mayıs’ta Türkiye’ye 1 Milyar 74 Milyon Dolar Değerinde Uluslararası Doğrudan Yatırım Geldi

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye'nin geçen yıl elde ettiği 68,5 milyar dolarlık tarımsal hasıla ile Avrupa'da birinci, dünyada ise ilk 10 ülke arasında yer aldığını açıkladı. Bakan Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda çiftçilerin Türkiye ekonomisine değer katmaya devam ettiğini vurguladı.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Dünya Bankası verilerine dayanarak yapılan açıklamada, Türkiye'nin 2023 yılında bir önceki yıla göre yüzde 16 artışla bu önemli başarıya imza attığı belirtildi. Bu başarıda emeği geçen tüm sektör paydaşlarını tebrik eden Bakan Yumaklı, tarımsal üretimdeki bu güçlü performansın Türkiye'nin ekonomik büyümesine önemli katkı sağladığını ifade etti.

Türkiye'nin tarımsal üretimde Avrupa lideri olarak konumunu güçlendirdiği bu dönemde, sektördeki ilerlemelerin ve yatırımların önümüzdeki dönemde de devam etmesi bekleniyor.

Editör: Sude Yılmaz