Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD), 4. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi ve aynı zamanda 10. kuruluş yılını kutladı. Gecenin sonunda EVSİD Divan Başkanı Burak Önder Fuar Dergisi mikrofonlarımıza açıklamalarda bulundu.

Önder, Talha Özger'in tekrar başkanlığa devam edeceğini belirterek, "3 yıl daha nasip olursa başkanımız olarak devam edecek. Ben geçmiş dönem için de kendisine ve yönetimine teşekkür ediyorum, gerçekten büyük bir özveri ile çalıştılar. Önümüzdeki dönem içinde hem kendisine hem değerli yönetimine ayrıca başarılar diliyorum. Dünyanın zor bir dönemden geçtiği bu zamanlarda sivil toplum örgütlerinin doğru işler yapmasını ve sektör adına doğru projeler yürütmesini önemsiyorum. Talha Başkan ve yönetimi de bugüne kadar 3 yıllık süreçte bunu başarıyla yaptılar." ifadelerini kullandı.

EVSİD 61 ülkeden 125’in üzerinde alıcıyı İstanbul'da ağırladı EVSİD 61 ülkeden 125’in üzerinde alıcıyı İstanbul'da ağırladı

D S C07260

Önder, konuşmasında ihracatın güçlendirilmesinin önemine de vurgu yaparak, önümüzdeki dönem hedefleri için şu şekilde açıklamalarda bulundu:"Benim bu konudaki düşüncem, dünyada güçlü bir sektör olabilmek için rakiplerimize ihtiyacımız var, yani bir sektör ne kadar güçlüyse dünyada pazarda o kadar fazla payını arttırıyor. Bu örneği de şöyle veriyorum, kapalı çarşıda binlerce altın mücevher işi yapan insanlar var ama herkes Kapalı Çarşı'ya gidiyor. O yüzden firmalarımızı güçlendirmek sadece ihracat olarak değil, dijital altyapıları, yeşil dönüşüm, siber güvenlik gibi bütün konularda geliştirmek önemli. Kendimizi geliştirmek, Türkiye ihracatını geliştirmek ve ülkenin ekonomisine katkıda bulunmak demek. O yüzden özellikle firmalarımızın gelişiminin önemli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bunu dile getirmek istedim."