Tarım Bakanı Yumaklı, ''Gelecek dönemde tarım sektörüne yatırımlar artacak'' Tarım Bakanı Yumaklı, ''Gelecek dönemde tarım sektörüne yatırımlar artacak''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde MÜSİAD Yönetim Kurulu'nu kabul etti. Erdoğan, "İsrail ile ihracat-ithalatı durdurduk. Aldığımız bu kararla Batının üzerimize nasıl saldıracağını biliyoruz" dedi.

Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde MÜSİAD Yönetim Kurulu'nu kabulünde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ticaret Bakanlığı tarafından alınan "İsrail ile tüm ticari ilişkilerin durdurulması" kararı hakkında da açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye, Gazze'ye gönderdiği toplam 50 bin tona yaklaşan insani yardım malzemesiyle dünyada ilk sıradadır. İsrail'i, ateşkese ve geçişine izin verdiği insani yardım miktarını artırmaya zorlamak amacıyla ticari olarak biliyorsunuz bazı tedbirler aldık. İlk etapta 54 ürün grubuna ihracat kısıtlaması getirdik. Dünden itibaren de tüm ürünleri kapsayacak şekilde İsrail'le ihracat ve ithalat işlemlerini durdurduk. Attığımız bu adımın ortaya çıkaracağı sonuçları, iş dünyamızla eş güdüm ve istişare içinde yöneteceğiz. Şunun bilinmesini isterim; biz bölgemizdeki hiçbir ülkeyle düşmanlık ve kavga peşinde değiliz. Her fırsatta ifade ettiğim gibi biz, coğrafyamızda çatışma, kan ve gözyaşı görmek istemiyoruz. Aldığımız bu kararla Batı'nın bizim üzerimize nasıl saldıracağını çok iyi biliyoruz. Ama ben şu anda MÜSİAD şahsında tüm Türk iş adamlarına şunu söylüyorum. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz ve bileceğiz ki önümüzdeki yol mazlumların yanında yer alma yoludur. Dolayısıyla da bizim sözümüz nedir? Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste"