Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını net bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece, yapılan ücret artışlarının zamanla azalmasını engelleyerek, kalıcı refah artışını sağlayacağız" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yerel seçimlerin ardından ekonomiye ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: "Türkiye, Mahalli İdareler Seçimlerini demokrasisine yakışır bir şekilde gerçekleştirmiştir. Vatandaşımızın iradesiyle oluşan sonuçların ülkemize, milletimize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Demokrasi ve kalkınmada daha yüksek hedeflere ulaşma yolunda, hayati derecede öneme sahip dört yılı aşan seçimsiz bir döneme girmiş bulunuyoruz."

Pandemi sonrası dünyadaki ekonomik daralmaya, bölgemizdeki savaşlara ve tarihimizin en büyük afetinin getirdiği ilave yüklere rağmen, Türkiye'nin güçlü yapısını koruduğunu belirten Yılmaz, şehirlerin geleceğe daha dirençli bir şekilde hazırlanacağını ifade etti. Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatı artırdıklarını, cari açığı düşürdüklerini vurguladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: "Başkentray ile günde 60 bin yolcu taşıdık" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: "Başkentray ile günde 60 bin yolcu taşıdık"

Yılmaz, enflasyonla mücadelenin temel öncelikleri olduğunu belirterek, geçen sene ilan ettikleri programı kararlı bir şekilde uygulayarak bunu başaracaklarını söyledi. Ayrıca, bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadele sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacaklarını ifade etti ve yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyerek kalıcı refah artışı sağlayacaklarını dile getirdi.

Ekonomide yapısal reformlar yaparken, kamu yönetiminin verimliliğini geliştirmeye, demokratik standartları yükseltmeye ve daha etkin işleyen bir adalet sistemi tesis etmeye odaklandıklarını belirten Yılmaz, demokratik istikrar içinde büyümeyi ve büyümenin nimetlerini tüm kesimlere adaletli bir şekilde yansıtmayı amaçladıklarını ifade etti.