Hububat sektörü bölgenin ihracat lideri oldu Hububat sektörü bölgenin ihracat lideri oldu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Tokat Hüseyin Akbaş Spor Salonu önünde düzenlediği mitingde konuştu.

Tokat mitinginde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu anarak başladı. Erdoğan, ‘’Merhum Yazıcıoğlu'nu cesaretiyle, yiğitliğiyle, dava adamlığıyla ve milli irade yanındaki sarsılmaz duruşuyla her zaman hatırlayacağız. Rabbim Muhsin kardeşimin ruhunu şad mekanını cennet eylesin diyorum. Aşkınız ve ahde vefanız için her birinize teşekkür ediyorum. Ulu erenlerin rüyası sende, birliğin, dirliğin mayası sende. Hakkın hakikatin sevdası sende. Ezelden gönlümün burcusun Tokat. Göz nurum başımın tacısın Tokat. Gözümün nuru, başımın tacı Tokat'ta bugün bir kez daha sizlerle beraber olmaktan, hasret gidermekten memnuniyet duyuyorum. Şu muhteşem katılım, ihtişam Tokat'ın 31 Mart'ta nerede olacağını açıkça ortaya koyuyor. Burası kudretten bağlar ve bahçeler, güller ve gönüller şehridir. Bir yanını Karadeniz'e bir yanını İç Anadolu'ya bir yanını Doğu Anadolu'ya veren bu şehir Malazgirt'ten hemen sonra mümin gönüllere sığınak olmuştur. Selçuklu ve Osmanlı'dan beri ülkenin ve milletin girdiği tüm mücadelelerde en ön saflarda yer almış bu toprakların vatan olmasına çok büyük katkılar sağlamıştır’’ dedi.

 ‘’İstanbul’daki Tokatlı hemşehrilerimiz de Murat Kurum’u destekleyecek’’

Erdoğan, ‘’Tokatlı kardeşlerim bir kez daha vesayet heveslilerine, darbe destekçilerine, terör şakşakçılarına derslerini vermiştir. Emperyalistlerin milletimizin birliği, vatanımızın bütünlüğü, devletimizin bekası üzerinde kurdukları hain emelleri hep birlikte hüsrana uğrattık. İnşallah 31 Mart'ta Tokat milli irade bayrağını bir kez daha en yükseğe dikerek kendine yakışanı yapacaktır. Ben size inanıyorum. Unutmayınız 31 Mart'ta Tokat'ta çıkacak sonuçla sadece Tokat'ın yerel yöneticilerini seçmekle kalmayacaksınız aynı zamanda sandıkta yapacağınız tercihle tüm Türkiye'ye ve tüm dünyaya da önemli bir mesaj vereceksiniz. Geçen yılki seçim sürecinde gördünüz. Ama ben sizden bir şey daha isteyeceğim. İstanbul'da Tokat nüfusu yüksek. Öyleyse İstanbul'daki tüm hemşehrilerimizi sizden aramanızı rica ediyorum. Telefonlarla İstanbul'u da arayacaksınız zira İstanbul'da Murat Kurum kardeşimiz ağırlığını koyarak onu da seçtirerek CHP zulmünden İstanbul'u kurtaracağız. Aynı şekilde Ankara'daki Tokatlıları da aramanızı istiyorum. Orada da Turgut kardeşimizi kazandıracağız’’ dedi.

‘’Emeklilerimizin yanında olacağız’’

Açıklamalarında iktidar olarak Türkiye’yi 21 yılda 3 kat büyüttüklerini hatırlatan Erdoğan, önümüzdeki dönemde yeniden 2 kat büyüterek dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına çıkartacaklarını vurguladı. Erdoğan, ‘’Yatırımıyla, istihdamıyla, üretimiyle, ihracatıyla Türkiye'yi güçlendirir ve zenginleştirirken bundan her bir insanımızın hak ettiği payı almasını sağlayacağız. Sıkıntılı dönemlerde en büyük refah kaybına çalışanlar ile biliyorsunuz emeklilerin yaşadığının farkındayız. Emeklilerimizin yükünü hafifletmek için bir defaya mahsus 5 bin lira ödenmesinden yüzde 50'yi bulan maaş artışlarına, bayram ikramiyelerinin yüzde 50 artırılmasından banka promosyonlarına kadar elimizden geleni yapıyoruz. Son olarak kamu bankalarımız aylık miktarına göre promosyon tutarını 8 ila 12 bin liraya kadar yükseltti. Bugün itibarıyla başvuruları da almaya başladı. Özel bankalar da bu tutarların altında zaten kalmayacaklar. Emeklilerimizin Ramazan Bayramı ikramiyesini ise 2 ila 5 Nisan arasında hesaplarına yatırıyoruz. İnşallah bundan sonra da emeklilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz’’ dedi.

"Son 21 yılda Tokat'a 93 milyar lirayı aşkın yatırım yaptık"

Tokat’a yapılan yatırımlar hakkında da açıklamalarda bulunan Erdoğan, Tokat’a son 21 yılda 93 milyar lirayı aşkın yatırım yaptıklarını hatırlattı. Erdoğan, ‘’Bizim en önemli referansımız bugüne kadar ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerdir. Son 21 yılda Tokat'a da 93 milyar lirayı aşkın yatırım yaptık. Eğitimde, 2 bin 601 adet yeni derslik inşa ettik. Üniversitemizi büyüttük. Gençlik ve sporda 9 bin 85 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurt binaları açtık. 74 adet spor tesisi inşa ettik. Merkezde 2 bin 500 kişilik bir spor salonunun yapımına devam ediyoruz. Tokatlı ihtiyaç sahiplerine 6 milyar lira kaynak aktardık. Sağlıkta, şehrimize 500 yataklı Tokat Devlet Hastanesi ile beraber toplam bin 493 yataklı 19 hastanenin de aralarında olduğu 49 adet sağlık tesisi kazandırdık. Bunlara ilave olarak 750 yataklı Tokat Merkez Devlet Hastanesi'ni yatırım programına aldık’’ ifadelerini kullandı.Formun Üstü