Sektörün öncü etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Şanghay Uluslararası Çorap Satın Alma Fuarı (CHPE), 2005 yılından bu yana düzenlenen 17 oturum ile "küresel çorap amiral gemisi fuarı" olarak anılmaktadır. CHPE, Çin'deki moda segmentinin önemli bir ticaret fuarı olup, yeni ürün lansmanları, kanal genişletme, sınır ötesi işbirliği ve teknik alışveriş için profesyonellerin tercih ettiği bir platform haline gelmiştir. CHPE 2024 27-29 Mart tarihleri arasında Shangai World Expo Exhibition & Convention Center'da sergilenecek.

Her yıl mart ayında gerçekleşen CHPE, yaklaşık 30.000 profesyonel alıcı ve satın almacıyı çekmektedir. COVID-19 pandemisi sonrasında, fuarın izleyici kitlesini genişletmek amacıyla "Şanghay Uluslararası Modern İç Giyim Fuarı" ve "Şanghay Uluslararası Şapka, Atkı, Eldiven ve Moda Aksesuarları Fuarı" ile birlikte düzenlenmeye devam edecektir. Bu, farklı moda gruplarından alıcıların ihtiyaçlarını karşılayarak iş birliğini teşvik etmeyi amaçlayan bir platform oluşturmayı hedeflemektedir.

İstanbul Ticaret Odası, Texworld Evolution Paris 2024 Autumn Fuarı'na Türkiye Milli İştiraki İle Katıldı İstanbul Ticaret Odası, Texworld Evolution Paris 2024 Autumn Fuarı'na Türkiye Milli İştiraki İle Katıldı

CHPE, çorap sektörünün gelişimine odaklanarak farklı düzey ve gruplardaki alıcıların ihtiyaçlarını karşılayarak diğer moda fuarları ile birlikte düzenlenir ve paylaşılan kaynaklar ve ziyaretçilerle entegre bir endüstri zinciri platformu oluşturur.  Bunun yanı sıra çeşitli etkinlikler ve seminerler aracılığıyla güncel moda ve tüketim trendlerini sunar.

Şanghay'ın moda alanındaki güçlü etkisi sayesinde iç ve dış ticaret pazarlarını hızla açılmasına yardımcı olan CHPE, dünyanın dört bir yanından tanınmış çorap markalarıyla rekabet eden mükemmel katılımcılarla bir araya gelme fırsatı sunuyor.

Editör: Sude Yılmaz