Yat ve Fuarcılık Derneği (YATED) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bekiroğlu, açılış konuşmasında, fuarın olmasında önemli mihenk taşlarından biri olduğunu belirterek İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç’in desteğini anlattı.

YATED Başkanı Murat Bekiroğlu, Avdagiç’in Bosphorus Boatshow Fuarına desteğini şu şekilde aktardı. ‘’Fuarın başlamasından 1 buçuk ay önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Ataköy Sahilyolu Millet Parkı önünde bir yaya geçidi vardı ve bunun kaldırılması için biz başvuruda bulunduk, fakat bir sonuç alamadık. Fuarın başlamasına 3 hafta kala başvurumuz için hiçbir olumlu dönüş alamadık. Teknelerimiz yurt dışından gelmeye başlamıştı, yerli üreticilerimiz gece gündüz çalışıp teknelerini hazırlıyorlardı. Bu süreçte bir telefon kadar bize yakın olan GİSBİR başkanı Murat Kıran ve TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Kıran her türlü desteği bize verdi’’ şeklinde konuştu.

Bekiroğlu, ‘’Daha önce hiç tanımış olmamama rağmen çok değerli büyüğümüz, İTO Başkanımız Şekib Bey bizlere çok yardımcı oldu’’ şeklinde aktardı.

'’Asıl kahramanlar buradalar''

Bekiroğlu randevu alarak Avdagiç’in yanına gittiğini, Başkanın kendisini yaklaşık 3 buçuk saat dinlediğini dile getirdi. Avdagiç’in İnşaat Daire Başkanını çağırdığını, projelendirdiğini, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlarının bu işin ehemmiyetini, önemini yerli üretimin ve ihracatın önemini anlattığını, ardından köprünün yıkılması için işlemlerin başlatıldığını belirtti.

Bekiroğlu ‘’Asıl kahramanlar buradalar. Sayın başkanlarım, sizler olmasaydınız biz bu fuarı yapamazdık, büyük bir hüsran yaşardık, hepinize sonsuz teşekkür ediyorum’’ şeklinde Avdagiç’e müteşekkirliğini dile getirdi.