Beşiktaş'taki gece kulübünde tadilat sırasında meydana gelen ve 29 kişinin hayatını kaybettiği yangınla ilgili olarak gözaltına alınan şüphelilerden birinin emniyette verdiği ifade açığa çıktı.

Küresel UDY trendlerine göre 2024 yılı zor geçecek Küresel UDY trendlerine göre 2024 yılı zor geçecek

Soruşturma kapsamında emniyette işlemleri tamamlanan ve serbest bırakılan şüpheli E.E, ifadesinde, 15 yıldır mobilya ustası olarak bir şirkette çalıştığını ve şirket sahibi Ramazan Alpan'ın yangında hayatını kaybettiğini belirtti.

Olay günü, aynı şirkette çalışan arkadaşlarıyla birlikte gece kulübünde çalışmaya başladıklarını ve yangının çıktığı an orada olduklarını aktardı.

Yangın sırasında hızla müdahale etmeye çalıştıklarını ve içeride kalanları kurtarmak için çaba sarf ettiklerini dile getirdi. Kendisinin de içeride zehirlendiğini ve hastanede tedavi gördüğünü ifade etti.

Vaka:

Gayrettepe Yıldız Posta Caddesi Gönenoğlu Sokak'ta saat 12.47'de meydana gelen yangında, 16 katlı binanın eksi 1 ve eksi 2. katlarında bulunan eğlence merkezinde tadilat nedeniyle çıkan yangında, 29 kişi yaşamını yitirmiş, 2 kişi ise yaralanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, iş yerinin mesul müdürü İ.Ş. (65), iş yerinin ortakları M.M.C. (45) ve Ş.Ş. (50), muhasebeci S.A. (39), işletme müdürü A.A.P. (26), tadilatla ilgili metal işleri sorumlusu K.E. (47), metal işleri firma sahibi Ç.A. (43), mobilyacı E.E. (40) ve iş yeri ortağı F.D. dahil olmak üzere toplam 9 şüpheli gözaltına alınmıştı.

E.E. serbest bırakılırken, olayda sorumluluğu olduğu iddia edilen 1 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Zanlıların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Editör: Çağla Begüm Kılıç