TBYD Başkanı Erol Dündar, BAT yetkilileriyle yaptığı görüşmenin sonuçsuz kalması üzerine BAT grubu sigaralarının satışını durdurma kararı aldıklarını duyurdu. Ancak konuyla ilgili olarak BAT firmasından açıklama geldi.

Sigara satışlarının esnafın karını azalttığını belirten TBYD Başkanı Erol Dündar, BAT sigaralarının satışını durdurduklarını açıkladı.

Dündar, bayilerin bu kararı boykot ettiklerini vurgulayarak şunları dile getirdi:

Sigara satan bayilerin neredeyse hiç kar elde etmediklerini ve alışveriş bütünlüğünü korumak adına sigara satmak zorunda kaldıklarını belirten Dündar, ''Zaten az olan kar marjımız, BAT'ın uyguladığı satış politikaları ve yüksek komisyonlarla sıfıra indirildi. Bu hafta içinde yaptığımız görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmadığı için bayilerimiz ve müşterilerimizin lehine, BAT ürünlerini raflarımıza koymama kararı aldık."

Ancak BAT marka sigaralardan bir açıklama yapıldı. Şirket, ürünlerin satışının durdurulduğuna dair haberlerin asılsız olduğunu belirtti.

BeautyEurasia üçüncü gününde Mükemmellik Ödüllerini sahipleriyle buluşturdu BeautyEurasia üçüncü gününde Mükemmellik Ödüllerini sahipleriyle buluşturdu

BAT tarafından yapılan açıklamada, "BAT Türkiye bünyesindeki tütün ürünlerinin satışının durdurulduğuna dair haberler tamamen asılsızdır. İlgili tüm ürünlerin satışı, BAT Türkiye’nin ülke genelindeki 130 binden fazla perakendecisinde sorunsuz bir şekilde devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Editör: Sude Yılmaz