Sosyal yatırım platformu Zignaly, Dubai'de gerçekleşen Token2049 etkinliğinde Cosmos tabanlı ZIGChain'i ve DWF Labs'ten aldığı 100 milyon dolarlık ekosistem geliştirme fonunu duyurdu.

Zignaly'nin kripto fon yöneticisi olarak işlev gördüğü belirtilirken, kullanıcıların profesyonellerden işlem kopyalama yeteneği vurgulandı.

ZIGChain'in katman-1 blokzinciri, Cosmos üzerinde bulunan 100 milyon dolarlık fonla kullanıcıların varlık oluşturma sürecini kolaylaştırmayı hedefliyor. Zignaly'nin misyonu, kullanıcıların kripto varlıklardan kar elde etme konusunda bilgi sahibi olmadan merkeziyetsiz finans dünyasına katılımını kolaylaştırmak olarak belirtildi.

Ayrıca, Zignaly'nin Güney Afrika'da Vadeli Finans Hizmeti Sağlayıcısı olmak için bir kripto lisansı aldığı açıklandı.

KROMDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Selçuk Çevik KROMDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Selçuk Çevik

DWF Labs Yönetici Ortağı Andrei Grachev, ZIGChain'in blockchain geliştiricilerinin işlerine odaklanmalarını sağlayacağını ve varlık yöneticileri ile protokol arasında bir köprü görevi göreceğini belirtti. UDHC ortağı Torben Jorgenson ise ZIGChain'deki varlık yönetimi katmanının karmaşık DeFi protokollerinde kullanıcı deneyimini artıracağını ve ekosistem fonuna katılmanın stratejik bir hamle olduğunu ifade etti.