Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği, sektör paydaşlarını bir araya getirdiği iftar daveti düzenledi. Fuarcılık dünyasından öncü isimlerin bir araya geldiği davet UFYD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Vural öncülüğünde gerçekleşti. UFYD üyelerinin, üye harici dernek dostlarının, İstanbul Büyükşehir Belediyesi temsilcilerinin, İstanbul Fuar Merkezi’nden temsilcilerin ve fuarcılığa hizmet eden birçok sektörün bir araya geldiği davette Vural, Fuar Dergisi mikrofonlarımıza açıklamalarda bulundu.

D S C03210

Toplantılarda ve etkinliklerde fuarcılık sektörünü bir araya getirme yolunda çalışmalarının devam edeceğini belirten Başkan, ‘’2024 yılında bir araya geldiğimiz bir platformla birlikte, fuarcılık sektörünün problemleri, sorunları, gelişimi, dış pazarlarla olan rekabeti ve bu bölgenin coğrafi olarak fuarcılık sektöründeki avantajlarını 2024 yılında tüm sektöre, bakanlıklarımıza, STK kuruluşlarına ve tüm işbirlikçi firmalara tanıtmak, anlatmak ve sektörü bir yere getirmek anlamında devam edecek’’ şeklinde konuştu.

D S C03255

HATİD Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yeşilgül: “İş yavaşlatma eylemi milli ekonomiye zarar veriyor” HATİD Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yeşilgül: “İş yavaşlatma eylemi milli ekonomiye zarar veriyor”

Davete katılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fuarlar Koordinatörü Uğur Fora ise geceyi, ‘’Hem sektör için, hem ticaret için, hem de İstanbul için çok değerli bir gece olduğunu olduğunu düşünüyorum’’ şeklinde değerlendirdi.

Ümit Bey'in başkanlığından sonra UFYD Derneği’nin oldukça hareketlendiğini belirten Fora, ‘’Ekrem Başkan seçildikten sonra süratle zaten İstanbul'a katkı yapması açısından Fuarlar Koordinatörlüğü Birimini kurduk. Buradaki asıl amacımız, hem fuar sektörünü hareketlendirmek, onun haricinde de ziyaretçilerin kentin kılcal damarlarına kadar girip, hem ticaretine, kültürüne, ve turizmine katkı yapmasını sağlamaktı. 4 yıl içinde, yaklaşık 4,5 yıl içinde hem sektörle kentin paydaşlarını çok önemli buluşmalarda bir araya getirdik. Maddi manevi desteklerimiz oldu. Bu etkinlikte onlardan biri. Burada hem fuar sektörü ve diğer paydaşlarıyla dekorcu, standçı ve tüm paydaşlarla beraber önemli çalışmalara imza atıyoruz. Aynı zamanda, Turizm platformunda da yine fuarcılık masasının kente ve turizme aynı zamanda sektörde büyük katkıları var’’ şeklinde konuştuD S C03302

Editör: Sude Yılmaz