2024 yılına güçlü bir giriş yapan mobilya sektörü, milli katılım organizasyonuyla CIFF'ta 18 firma ürünlerini sergileme fırsatı buldu.

İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliğinden yapılan açıklamaya göre, Birliğin düzenlediği milli katılım ile Çin Uluslararası Mobilya Fuarı’na 14.kez milli katılım organizasyonu düzenledi.

Wall Street analistleri, uzun vadeli büyüme beklentileriyle favori hisse senetlerini açıklıyor Wall Street analistleri, uzun vadeli büyüme beklentileriyle favori hisse senetlerini açıklıyor

Ekran Resmi 2023 09 27 15.29.08

Birlik tarafından yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Özkan, "Mobilya sektörümüz 2024’e güçlü bir giriş yaptı ve geçtiğimiz yıl yakaladığımız istikrar sürüyor. Elbette bu istikrarı sürdürmek için de uluslararası organizasyonlar önem taşıyor. Bu yılla birlikte Çin Uluslararası Mobilya Fuarı’na 14. kez milli katılım organizasyonu düzenlemiş olduk ve fuar bizim için oldukça verimli geçti. Fuarda gerçekleştirilen iş görüşmelerinin ihracat rakamlarımıza olumlu yansımalarını bir an önce görmeyi ümit ediyoruz. CIFF önemli bir fuar ve bu yıl 53. kez düzenlendi. Biz de 18 firmamızla 1530 metrekarelik alanda ziyaretçilerimizi ağırladık. Çin dünyanın en büyük mobilya ihracatçısı konumunda, bu nedenle biz de mobilya sektörünün en büyük pazarına mobilya ihracatı yapmak için adımlar atmak ve burada da var olduğumuzu göstermek için geniş bir katılım gerçekleştirdik. Üretim hacmimiz her geçen gün artıyor ve var olduğumuz pazarlarda yerimizi sağlamlaştırıyoruz. İlerleyen yıllarda Çin pazarından da önemli bir pay alacağımızı düşünüyoruz’’ dedi.