TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, bu sabah Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in duyurduğu, Türkiye'nin gri listeden çıkarılması hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Mali Eylem Görev Gücü (Financial Action Task Force – FATF), Türkiye'yi gri listeden çıkardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından Türk bayrağı ile "Başardık" mesajını paylaştı. 

Cari işlemler hesabı mayısta 1 milyar 235 milyon dolar açık verdi Cari işlemler hesabı mayısta 1 milyar 235 milyon dolar açık verdi

Türkiye'nin gri listeden çıkarılmasına dair değerlendirmelerde bulunan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, resmi X hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Hisarcıklıoğlu, gerçekleşen olumlu gelişmenin Türkiye ekonomisinin doğru rotada ilerlediğinin göstergesi olduğunu belirtti.

Rifat Hisarcıklıoğlu'nun paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"Türkiye'nin, OECD bünyesindeki Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) gri listesinden çıkması olumlu bir gelişmedir. Türkiye ekonomisinin doğru rotada ilerlediğinin teyit edilmesidir. Ülkemize yönelik algıların ve görüşlerin olumlu yönde oluşmasına katkı sağlayarak Türkiye ekonomisine ve yatırım ortamımıza pozitif yansıyacaktır. Bu önemli gelişmede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum"

Editör: Eslem Nur KARAMAN