TİM Başkanı Mustafa Gültepe, konuk olduğu bir televizyon programında, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile gerçekleştirdiği görüşmenin detaylarını paylaştı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün reel sektörün önde gelen kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek, vergide adaleti ve etkinliği sağlamayı amaçlayan yeni vergi taslağı çalışmasını paylaştı.

Katıldığı televizyon programında Mehmet Şimşek ile yapılan görüşmeye dair detayları paylaşan TİM Başkanı Mustafa Gültepe, özellikle kayıt dışı ile alakalı olan bütün maddelerin kendileri tarafından desteklendiğini belirttiklerini ve yaptırımların daha fazla olması gerektiğini bildirdi.

Gültepe, “Cirodan vergi alınmasının bu dönemde uygun olmadığı görüşümüzü ilettik. Kurumlar vergisinde ihracatçı firmaların muaf tutulması görüşümüzü de ilettik ve devreden KDV’nin firmalar üzerinde yük getirebileceğini aktardık” ifadelerini kullandı.

TÜFE haziranda yıllık %3 artışla beklentilerin altında kaldı TÜFE haziranda yıllık %3 artışla beklentilerin altında kaldı

Bir üretici ve ihracatçı olarak zor bir süreçten geçtiklerinin altını çizen Başkan Gültepe, özellikle fiyat tutturma konusunda yaşanan sorunlar olduğunu belirtti. Gültepe, “Bundan sonra adım adım her ay gerek kurdaki gerekse faizlerdeki ve enflasyondaki düşüşü kontrol altına alırsak, ihracatın en az yüzde 10’un üzerinde bir büyüme sergilediği günlerimize geri döneceğiz” diye konuştu.

Editör: Eslem Nur KARAMAN