Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Kamboçya Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Sok Chenda Sophea ile bir araya geldiklerini açıkladı.

G Oq 9B W I A A Bt A3

Türkiye ile Kamboçya arasındaki diplomatik ilişkilerin 65. yılını kutlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Bolat, şunları kaydetti:

"Toplantımızda, Türkiye ve Kamboçya arasındaki ticaret hacminin son 10 yılda üç katına çıkarak 2023'te 238 milyon dolara ulaşmasından duyduğumuz memnuniyeti ifade ederek, bu artışa rağmen, ticaret potansiyelimizin hala büyük ölçüde gelişebileceğinin altını çizdik. Önümüzdeki yıllarda ikili ticaret hacmimizi 1 milyar dolara çıkarma hedefimize ulaşmak için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.  Kamboçya'nın hızla gelişen ekonomisi ve ASEAN üyesi olması, Türk şirketleri için büyük fırsatlar sunuyor. Tarım endüstrisi ve gıda işleme sektörlerindeki yatırım imkanları başta olmak üzere, yeşil enerji, mobilya, medikal cihazlar ve tekstil gibi alanlarda iş birliği potansiyelinin yüksek olduğunu görüyoruz. Bu bağlamda, Türk müteahhitlerin Kamboçya'nın altyapı projelerinde önemli katkılar sağlayabileceğini ve Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Phnom Penh arasında doğrudan uçuş başlatmasının iki ülke arasındaki etkileşimi artıracağını umuyoruz. İkili ilişkilerimizi daha da derinleştirmek ve genişletmek adına önümüzdeki dönemde ortak çalışmalarımızı sürdüreceğiz"

Borsa haftaya yükselişle başladı Borsa haftaya yükselişle başladı

G Oq 9B9 X A A A J O W

Editör: Eslem Nur KARAMAN