Ulaştırma Bakanlığı Açıkladı: Otoyollardan 21 Milyon 67 Bin 377 Araç Geçti Ulaştırma Bakanlığı Açıkladı: Otoyollardan 21 Milyon 67 Bin 377 Araç Geçti

Ticaret Bakanı Bolat, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını sürdürmesi üzerine getirilen ihracat kısıtlamalarını değerlendirerek, "Temel hedefimiz, İsrail'in ateşkesi kabul etmeyip insani yardım konvoylarına izin vermemekteki inatçı tutumunu değiştirmektir." açıklamasını yaptı.

Ticaret Bakanı Bolat, Filistin Ekonomi Bakanı Muhammed el-Amur ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin bilgi verdi.

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına karşı Türkiye'nin getirdiği ihracat kısıtlaması kararını ele alan görüşmede, Bolat, el-Amur'u yeni görevi nedeniyle tebrik etti ve Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Bolat, Gazze'deki şiddet olaylarının bir an önce sona ermesi ve insani yardım koridorlarının açılması gerekliliğini vurguladı. Türkiye'nin İsrail'e getirdiği kısıtlamaların amacının, İsrail'in ateşkesi kabul etmesi ve insani yardım konvoylarına izin vermesi için tutumunu değiştirmek olduğunu belirtti.

Bu çerçevede, Türkiye'nin İsrail'e ihracatında geçici olarak belirli ürün gruplarının listesine izin verilmeyeceğini ifade etti. Bu durumun Filistinli tüccarları da etkileyebileceğini ancak asıl hedeflerinin İsrail'in tutumunu değiştirmek olduğunu vurguladı.

Editör: Çağla Begüm Kılıç