Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek yönetim kurulu ile toplantı gerçekleştirdi. Bolat gerçekleşen toplantının ardından AK Parti İzmir İl Binasını ziyaret etti.

G I8Mec6 W U A A O7 N

OSB Müdürlüğü’nü ziyaret eden Ticaret Bakanı Ömer Bolat, organize sanayi bölgelerinin ülkenin sanayileşme atağında büyük önem taşıdığını belirtti. Ak Parti döneminde kümelenme projelerinin büyük bir ilerleme kaydettiğini açıklayan Bolat, ‘’Organize sanayi bölgesi sayısını 190 civarından 348'i Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında, 34'ü de Tarım ve Orman Bakanlığında olmak üzere 382'ye çıkardık. Buraların üretime, ihracata vermiş olduğu katkı çok büyük. İzmir, yıllık olarak yaklaşık 24 milyar dolar ihracat, 13 milyar dolar da ithalat gerçekleştiriyor’’ dedi.

G I8Mec0 Ws A A Fj8X

Bakan Bolat, bakanlık olarak ihracatın artması için çok sayıda faaliyet yaptıklarını anlatarak, "Geçen yılı rekor bir ihracat rakamıyla 256 milyar dolar mal ihracatı olarak kapamıştık. 100 milyar dolar hizmet ihracatı olarak kapamıştık. Bu sene inşallah hedefimiz 267 milyar dolar mal, 110 milyar dolar hizmet ihracatı şeklinde ülkemize 377 milyar dolar döviz kazandırmak. Bu noktada Ticaret Bakanlığı olarak gerek ihracat destek modüllerimiz gerekse Merkez Bankamızın kaynakları üzerinden ihracatçılarımıza reeskont kredileri, Eximbank'ın kredi ve sigorta sistemleri ve bakanlık olarak bütçemizden yaptığımız destek programlarıyla tüm ihracatçılarımıza yardımcı olmaya gayret ediyoruz’’ dedi.

Bitcoin fiyatı siyasi gelişmelerden etkilenerek düşüş yaşadı Bitcoin fiyatı siyasi gelişmelerden etkilenerek düşüş yaşadı

Partisinin İzmir İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Bolat, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Daha sonra teşkilat üyelerine hitap eden Bolat, Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ'ın enerji ve heyecanla, gece gündüz uğraşıp didindiğini, İzmir'e gerçek belediyeciliği getirmek üzere çalıştığını söyledi.