DEİK Türkiye-ABD İş Konseyi Başkanı Murat Özyeğin, 14. Türkiye Yatırım Konferansı'na geniş bir yatırımcı kitlesinin ilgi gösterdiğini ve "ABD'de bulunan en büyük fonların yöneticilerinin konferansta yer aldığını" ifade etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TAİK'in Citi işbirliğinde 22 Nisan'da düzenlediği 14. Türkiye Yatırım Konferansı'nda, Amerikalı fon yöneticileri ve kredi derecelendirme kuruluşlarının üst düzey yöneticileriyle bir araya geldi.

Türkiye pavilyonu, Expo 2023 Doha'dan ödülle dönüyor! Türkiye pavilyonu, Expo 2023 Doha'dan ödülle dönüyor!

Konferansı değerlendiren TAİK Başkanı Murat Özyeğin, Bakan Şimşek'in yatırımcılara ekonomik programın detaylarını anlattığını belirtti. Özyeğin, konferansa geniş bir yatırımcı kitlesinin ilgi gösterdiğini ve ABD'deki en büyük fon yöneticilerinin katıldığını ifade etti. Ayrıca, Amerika Türkiye Konferansı'na (ATC) değinen Özyeğin, 39. ATC'nin 5 yıl sonra yüz yüze gerçekleştirilecek olmasından heyecan duyduklarını dile getirdi.

TAİK'in ABD ile 100 milyar dolarlık ticaret hedefine ulaşma çabalarını da vurgulayan Özyeğin, Türkiye'nin önünde reformları gerçekleştirecek büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Citibank Türkiye Genel Müdürü Emre Karter ise konferansın başarılı geçtiğini ve Türkiye'ye gösterilen büyük ilginin devam edeceğini belirtti.