Suudi Arabistan Krallığı, ilk Suudi Uluslararası Ahşap ve Ahşap İşleme Makineleri Fuarı (Suudi WoodShow) ile ahşap ve ahşap işleme makineleri pazarıyla bağlantı kurmada kilit bir rol oynamaya hazırlanıyor. Ünlü WoodShow Global platformunun çatısı altında düzenlenen Suudi WoodShow, Suudi Arabistan'ın Riyad şehrinde 12-14 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Suudi WoodShow, NEOM ve Kızıldeniz Kalkınma Projesi gibi Suudi Arabistan'ın Giga projelerinden faydalanarak ahşap işleme endüstrisinde büyümeyi teşvik ediyor. McKinsey, 2024 yılına kadar Suudi Arabistan'ın projelere yıllık harcamasının 175 milyar doları aşarak üç katına çıkmasını öngörüyor. Halihazırdaki girişimler, NEOM ve Kızıldeniz tatil köyleri de dahil olmak üzere 2026-2027'de yıllık 180 milyar dolarlık harcamayı artıracak olan 1.3 trilyon dolar değerinde. WoodShow, paydaşları bir araya getirerek yenilik, ortaklık ve ülkenin iddialı altyapı girişimlerini ekonomik refah için bir fırsat platformu sunuyor.

İlk Suudi WoodShow, Al Arak Ahşap Üretim Şirketi, TAJCO, Lamintec (Salco Wood), Cotimber SRL, Fian Group, Al Zan İnşaat Malzemeleri, Advance Decorative Laminates, Cedar Décor, Gizir, Florian Legno, AV Timber, JUODELIAI, Kingdom Middle East, Global Lumber, MOPATECH ve Yas Wood gibi ünlü markaları içerecek. Her bir katılımcı, uzmanlıklarını ve yeniliklerini ön plana çıkararak katılımcılara ahşap ve ahşap işleme makineleri alanında kapsamlı bir ürün ve çözüm yelpazesi sunacak.

GUMACO'nun Stratejik Ortaklar olarak yer aldığı Suudi WoodShow'a ek olarak, GUMACO gibi stratejik ortaklar yanı sıra, French Timber, AHEC (Amerikan Sert Ahşap İhracat Konseyi), American Softwood, Malaysian Timber Council ve AIMSAD (Türk Ahşap İşleme Makineleri Endüstrisi Derneği) gibi ortak dernekler de sergi deneyimini zenginleştirmek için katkıda bulunacaklar.

Suudi WoodShow, küresel bir platform olarak hizmet vermesine rağmen, yerel yetenek ve uzmanlığı da içeriyor. Uluslararası katılımcılar ve ortak derneklerin yanı sıra, etkinlik Türkiye ve Çin'i temsil eden ülke salonlarını da içerecek, her birinin ahşap ve ahşap işleme makineleri endüstrisine olan katkıları sergilenecek. Ayrıca, Suudi yerel katılımcılar, Krallık'ın sektördeki artan varlığını ve potansiyelini vurgulayacaklar.

Teknik Tekstiller ve Nonwoven Sektörünün Global Buluşma Noktası: HIGHTEX 2024 Teknik Tekstiller ve Nonwoven Sektörünün Global Buluşma Noktası: HIGHTEX 2024

Suudi WoodShow'un beklenen 8.000 ziyaretçi ve 150'den fazla katılımcı ile bölgenin ahşap ve ahşap işleme makineleri takviminde bir kilometre taşı etkinlik olması bekleniyor. Networking fırsatlarından işbirliklerine, ürün sergilerinden sektör içgörülerine kadar, sergi katılımcılara her seviyede değer sunmayı vadediyor.

Suudi WoodShow katılımcıları, MDF, kesilmiş ahşap, mühendislik ahşap, lif levha, kontrplak, kaplama, paneller, zımpara, kaplama, ahşap işleme makineleri, mobilya üretim makineleri ve ahşap işleme araçları ve aksesuarları gibi çeşitli ürün kategorilerinin çeşitli bir sergisine erişebilecek.